30 listopad 2023

Mimo opadów śniegu wszystkie drogi krajowe przejezdne

zdjęcie: Mimo opadów śniegu wszystkie drogi krajowe przejezdne / pixabay/245285
Opady śniegu w centrum, na północnym wschodzie i południowym zachodzie Polski utrudniają jazdę kierowcom. Jednak dzięki pracy ponad 400 pługów śnieżnych i piaskarek wszystkie drogi krajowe są przejezdne – poinformowała w czwartek wieczorem GDDKiA.
REKLAMA

Opady śniegu występują na terenie województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego. Mimo to wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje na nich 416 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania – przekazała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

Poinformowała, że wieczorem będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady śniegu - miejscami, głównie na północnym zachodzie kraju i na południu Podkarpacia. Przyrost pokrywy śnieżnej w Bieszczadach około 7 cm.

Temperatura maksymalna od -4 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C w centrum i na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 60 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. (PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

wnk/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany