W Toruniu o komunikacji miejskiej

fot. www.torun.pl / Lech Kamiński 
W Toruniu trwa posiedzenie Komisji Ekonomicznej oraz Komisji Zarządów Transportu Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Specjaliści od transportu publicznego z całej Polski obradują w dniach 16 – 17 maja 2019 r.
REKLAMA

- Witam wszystkich uczestników w mieście, które pieczołowicie dba o rozwój publicznego, miejskiego transportu zbiorowego. Toruń od lat stawia na komunikację miejską. Przy wsparciu funduszy unijnych miasto rozbudowuje sieć tramwajową, modernizuje przystanki i torowiska, buduje węzły przesiadkowe, unowocześnia tabor, wprowadza rozwiązania poprawiające komfort i bezpieczeństwo podróżnych oraz dostępność komunikacji miejskiej dla osób niepełnosprawnych. Jest więc doskonałym miejscem, by rozmawiać o komunikacjipowitał gości Zbigniew Wyszogrodzki, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

- Dziękuję, że spotkaliście się Państwo w Toruniu – mieście, które ma jedne z najdłuższych w Polsce tradycji w komunikacji miejskiej. Ma również ambicje utrzymania jej na wysokim poziomie i zamiary jej rozbudowymówi prezydent Torunia Michał Zaleski.Komunikacja miejska to krwioobieg miasta. Bez niej żadne miasto nie może obecnie funkcjonować ani się rozwijać. W Toruniu staramy się, by ten krwioobieg działał jak najlepiej, by sieć połączeń była jak najlepiej dostosowana do potrzeb pasażerów i by mieli oni do dyspozycji jak najwygodniejszy tabor.

Podczas dwudniowego posiedzenia uczestnicy debatują m.in. o jakości usług w transporcie publicznym, umowach przewozowych, dokapitalizowaniu miejskich przedsiębiorstw transportowych i partnerstwie publiczno-prywatnym w komunikacji.

Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej istnieje od 1991 r., kontynuując tradycję współpracy przedsiębiorstw komunikacji miejskiej, realizowaną wcześniej w ramach innych organizacji.

Zrzesza przede wszystkim organizatorów i operatorów komunikacji miejskiej. Należą do niej także producenci taboru, placówki naukowo-badawcze oraz inne podmioty świadczące usługi na rzecz komunikacji miejskiej. W sumie w Izbie zrzeszonych jest ponad 220 członków.

Organizatorem wydarzenia jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, a toruński MZK jest współorganizatorem.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
893393
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany