25 listopad 2021

W Warszawie testują nowe obicia foteli w autobusach

fot. PAP
Kolejne autobusy z fotelami pokrytymi ekoskórą wyjechały na stołeczne ulice. Zarząd Transportu Miejskiego testuje nowe obicia siedzeń i zbiera opinie pasażerów.
REKLAMA

Od czwartku dwa 18-metrowe Solarisy Miejskich Zakładów Autobusowych w których siedzenia pokryte są czerwoną i szarą ekoskórką wyjechały na ulice. Warszawiacy będą mogli je przetestować na liniach 114, 160, 190, 185, 500, 509, 527. "Linie będą się zmieniały, bo chcemy aby jak najwięcej pasażerów skorzystało z foteli z nowym pokryciem i podzieliło się z nami swoją opinią" - przekazał Zarząd Transportu Miejskiego. "Przegubowce" dołączyły do dwóch 12-metrowych Solarisów Komunikacji Miejskiej Łomianki, które jeżdżą już z takimi siedzeniami od połowy października.

Ekoskóra używana do obić siedzeń w pojazdach komunikacji publicznej jest z powodzeniem stosowana w wielu europejskich krajach, m.in. w Niemczech (Monachium), Estonii (Tallin), Czechach (Praga, Ostrawa), Słowacji (Bratysława), Szwajcarii (Bazylea). Materiał ten jest sprężysty, wytrzymały i trwały. Pokrycia foteli produkowane są w wielu kolorach, stołeczny ZTM zdecydował się na szary oraz czerwony. "Szary to stonowana barwa, neutralna, przyjemna dla oka i pasująca do koloru wnętrz pojazdów, które są utrzymane w szaro-niebieskiej tonacji, a czerwony nawiązuje do obecnej barwy siedzeń" - wyjaśnił Zarząd Transportu Publicznego. Nowe pokrycia mają też być łatwiejsze do dezynfekcji, co jest bardzo ważne, szczególnie gdy nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z epidemią COVID-19.

Na przełomie roku dziesięć tramwajów (pięć Swingów i pięć składów pochodnych typu 105N) przygotują Tramwaje Warszawskie. "Testowanie potrwa co najmniej rok, dzięki czemu sprawdzimy nowe siedzenia w różnych porach roku, przy różnych warunkach atmosferycznych" - zaznaczył ZTM.

Bardzo ważne są opinie pasażerów, którzy swoje uwagi mogą zgłaszać na adres ztm@ztm.waw.pl.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-02-28 14:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany