23 maj 2024

Władze miasta zabiegają o budowę nowego wlotu DK 9

zdjęcie: Władze miasta zabiegają o budowę nowego wlotu DK 9 / pixabay/6873450
Władze Radomia zabiegają o budowę nowego wlotu DK 9 od strony Rzeszowa. O inwestycji ma być mowa w lipcu na posiedzeniu podkomisji sejmowej do spraw transportu drogowego, drogownictwa i bezpieczeństwa ruchu drogowego – poinformował w czwartek poseł KO Konrad Frysztak.
REKLAMA

"To bardzo ważna inwestycja. Władze Radomia zabiegały o nią od 2018 r." – powiedział na czwartkowej konferencji parlamentarzysta KO, który w latach 2014-2019 był wiceprezydentem tego miasta.

Frysztak przekazał, że w środę otrzymał w tej sprawie pismo od prezydenta Radomia, skierowane również do m.in. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwa Infrastruktury. Parlamentarzysta zainteresował tym tematem innych posłów. "Uzgodniliśmy z przewodniczącym podkomisji stałej do spraw transportu drogowego, drogownictwa i bezpieczeństwa ruchu drogowego, że posiedzenie w tej sprawie odbędzie się w lipcu" - poinformował polityk KO. Dodał, że samorządowcy z Radomia będą mieli wówczas okazję do przedstawienia swojego stanowiska i planów związanych z inwestycją.

W ocenie władz Radomia budowa nowego śladu drogi krajowej nr 9 od granic tego miasta do Skaryszewa jest konieczna. Głównym powodem jest bardzo duże, będące już na granicy przepustowości, natężenie ruchu na obecnym wlocie do miasta od strony południowej.

Ponadto – jak wskazują samorządowcy - prognozowany jest dalszy wzrost ruchu na tej trasie, związany m.in. z planowaną budową w tej okolicy trasy S12, która ma być połączona węzłem drogowym z DK9. Władze Radomia zwracają też uwagę konieczność poprawy dojazdu do radomskiego lotniska.

Droga krajowa nr 9 (DK9) przebiega południkowo przez trzy województwa: mazowieckie, świętokrzyskie oraz podkarpackie. Rozpoczyna się w Radomiu, łączy znajdujące się na wlocie od strony Warszawy rondo Narodowych Sił Zbrojnych z węzłem Rzeszów Północ w Rudnej Małej na Podkarpaciu. (PAP)

ilp/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany