16 wrzesień 2020
patronat medialny

Rusz po zdrowie z „KROKUJ!” – Nowa aplikacja od uczniów dla uczniów

fot. nadesłane
Problem z niską aktywnością ruchową wśród młodzieży stał się powszechny, szczególnie w dobie pandemii. Wyniki ankiet przeprowadzonych wśród uczniów szkół podstawowych i średnich przed i po kwarantannie (tj. okres od marca do czerwca) wyraźnie wskazują na spadek aktywności fizycznej nastolatków. Niegdyś młodzi nie mogli znaleźć czasu na dodatkowe godziny treningów przez natłok zadań domowych i dojazdy do szkoły, teraz jednak główną przeszkodą jest brak motywacji. Jak zachęcić uczniów do ruchu tak, aby przyjemne wiązało się z pożytecznym oraz nie wymagało poświęcenia całego wolnego czasu?
REKLAMA


Uczniowie warszawskich liceów im. Stanisława Staszica oraz im. księcia Józefa Poniatowskiego podjęli się rozwiązania tego problemu - stworzyli aplikację, która nie tylko mierzy przebyty dystans, ale również umieszcza go w rankingu i nagradza zwycięzców. „Krokuj!” umożliwia młodzieży rywalizację międzyszkolną, sumując wyniki użytkowników danej szkoły. Forma konkursowa ma na celu zachęcić uczniów i ich znajomych do zwiększenia aktywności fizycznej we wspólnym gronie: młodzi mogą spacerować z przyjaciółmi i współpracować, by zająć miejsca na podium.Aplikacja jest bezpłatna, wystarczy pobrać ją na swój smartfon przy pomocy Sklep Play lub App Store. Konkurs z nagrodami trwa do 16. października 2020.

Projekt jest realizowany w ramach platformy Zwolnieni z Teorii i sponsorowany przez m.in. BluzUp, Dafi oraz Polskok. Przedsięwzięcie jest również objęte honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Pobierz aplikację, przebywaj dystanse i zdobywaj nagrody!
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
893393
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-05-22 09:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany