14 styczeń 2022

Od wczoraj ponad 200 interwencji związanych z silnym wiatrem

fot. PAP
Prawie sto razy interweniowali ostatniej doby strażacy w związku z silnym wiatrem; jeszcze więcej takich interwencji zanotowano do godz. 8 w piątek - przekazał PAP bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
REKLAMA

Jak poinformowała PSP, ostatniej doby strażacy interweniowali 95 razy w związku z silnym wiatrem. Najwięcej w województwie pomorskim - 65 razy.

"Dzisiaj do godziny 8 odnotowano 110 interwencji, najwięcej w województwie pomorskim - 66 oraz w województwie warmińsko-mazurskim - 20" - przekazała PSP.

W sumie doszło do 205 zdarzeń związanych z silnym wiatrem, w tym 110 w piątek. PSP poinformowała, że nikt nie został ranny.

Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że zmieniająca się pogoda objawi się w piątek rano opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, w południe na zachodzie temperaturą do 9 st. C, później porywistym wiatrem do 100 km/h na Lubelszczyźnie i Podhalu oraz w nocy lekkim mrozem na wschodzie.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk, Bartłomiej Figaj

mchom/ bf/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany