reklama
kategoria: Kraj
18 luty 2024

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski powalczy o czwartą kadencję

zdjęcie: Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski powalczy o czwartą kadencję / fot. PAP
fot. PAP
Rafał Bruski (PO), będący prezydentem Bydgoszczy od 2010 r., w najbliższych wyborach będzie ubiegał się o wybór na czwartą kadencję. Jest wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy, które też wystawią jedną listę do rady miasta - ogłoszono w niedzielę.
REKLAMA

O wspólnym kandydacie na prezydenta miasta i wspólnej liście do rady miasta na konferencji prasowej poinformowali przewodniczący bydgoskiej Platformy Obywatelskiej, wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel oraz miejscowa działaczka, wiceprzewodnicząca Rady Krajowej Nowej Lewicy Anna Mackiewicz.

Sztybel podkreślił, że jest czas na "sprawdzonych ludzi i zwieranie szeregów, a nie czas na eksperymenty po trudnym okresie dla samorządów". Zaznaczył, że to pozwoli na odbudowę samorządów i wykorzystanie szans, które przed nimi stoją.

Mackiewicz zwróciła uwagę, że współpraca Lewicy z prezydentem Bruskim i współpraca w radzie miasta trwa już 14 lat, a Bydgoszcz jest jednym z najbardziej zorganizowanych, najszybciej rozwijających się i najtańszych miast w Polsce. Dodała, że bydgoska Lewica rekomenduje Bruskiego na prezydenta również z powodu jego cech osobistych - uczciwości, otwarcia na poglądy innych ludzi i inne rozwiązania.

Kandydat na prezydenta Bydgoszczy podkreślił, że ostatnie osiem lat był to trudny okres, w którym rząd przyjmował określone priorytety, a samorząd miał być być zniszczony, co się nie udało.

Bruski powiedział, że dzięki dużej determinacji, zrozumieniu przy podejmowaniu decyzji zawsze mógł liczyć na współpracę z radnymi wspólnej koalicji, a samorząd ratowały środki unijne. Zaznaczył, że to z udziałem funduszy UE zrewitalizowano Młyny Rothera na Wsypie Młyńskiej, przed którymi zorganizowano konferencję. Kompleks budynków jest miejscem imprez kulturalnych, wystaw i spotkań.

Prezydent miasta podkreślił, że trzeba się cieszyć z tego, co udało się już zrobić, ale jest jeszcze wiele do zrobienia. Zaznaczył, że mieście szeroko rozwinięte są konsultacje społeczne, każdy może przyjść i wyartykułować swoje sprawy tak, aby radni i prezydent mogli podejmować jak najlepsze decyzje.

"Dzięki temu, co wydarzyło się 15 października możliwa jest uczciwa współpraca z rządem, oparta na jasnych, klarownych zasadach także przy ubieganiu się o środki, a nie tak jak było wcześniej. To były bardzo trudne czasy. Kilkaset milionów złotych jako mieszkańcy straciliśmy, a za te pieniądze by można rozwiązać wiele problemów" - mówił Bruski. Dodał, że jest osobą, która ciągle szuka nowych wyzwań i nowych pomysłów.

Bruski ma 61 lat. Nieprzerwanie od 2014 r. jest prezydentem Bydgoszczy. W latach 2007-2010 był wojewodą kujawsko-pomorskim, a w latach 2006-2007 wiceprezydentem miasta.

Wcześniej start w wyborach na prezydenta Bydgoszczy ogłosił poseł Łukasz Schreiber, który w latach 2019-2023 w rządzie PiS był ministrem-członkiem Rady Ministrów, szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów, a latach 2018-2019 sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. (PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ ktl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany