3 maj 2021

RCB: w związku z sytuacją pogodową bez prądu pozostaje ponad 16,6 tys. odbiorców

W związku z sytuacją pogodową bez prądu pozostaje 16 tys. 606 odbiorców - poinformował w poniedziałek Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Dodał, że do godz. 6 odnotowano 61 uszkodzonych budynków i poszyć dachowych.
REKLAMA

Grzegorz Świszcz poinformował w poniedziałek na Twitterze, że w związku z sytuacją pogodową bez prądu pozostaje 16 tys. 606 odbiorców. najwięcej w województwie warmińsko-mazurskim – 7 tys. 12, podlaskim – 5 tys. 849, lubelskim – 1 tys. 450 i podkarpackim – 1 tys. 143.

Świszcz dodał, że w godz. 22-6 Państwowa Straż Pożarna interweniowała ok. 180 razy. Odnotowano 61 uszkodzonych budynków i poszyć dachowych - najwięcej w województwie lubelskim - 41.

W poniedziałek rano Państwowa Straż Pożarna poinformowała PAP, że w niedzielę odnotowano ponad 1,3 tys. interwencji w związku z przechodzącymi nad Polską burzami i silnym wiatrem.

Najwięcej interwencji przeprowadzono w województwach dolnośląskim - 175, lubelskim - 167 i mazowieckim - 149. Do jednego z poważniejszych zdarzeń doszło w miejscowości Różnowo w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie na samochód przewróciło się drzewo; ranna została jedna osoba. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany