1 grudzień 2023

Ruszają wyciągi narciarskie PKL; na Kasprowym Wierchu od 9 grudnia

zdjęcie: Ruszają wyciągi narciarskie PKL; na Kasprowym Wierchu od 9 grudnia / fot. PAP
fot. PAP
W niedzielę 3 grudnia rusza pierwszy wyciągi narciarski w ośrodku Polskich Kolei Linowych (PKL) na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Na 9 grudnia planowane jest otwarcie sezonu na Kasprowym Wierchu w Tatrach i Gubałówce, a 16 na Jaworzynie Krynickiej i Mosornym Groniu w Zawoi. 22 grudnia planowane jest uruchomienie wyciągów na Palenicy w Szczawnicy – dowiedział się PAP w PKL.
REKLAMA

„W ośrodkach narciarskich Grupy PKL trwają przygotowania, by już w najbliższych dniach przywitać na trasach pierwszych entuzjastów narciarstwa i snowboardu. Armatki śnieżne i ratraki pracują na pełnych obrotach” – powiedziała PAP rzeczniczka PKL Marta Grzywa.

W ośrodku PKL na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim w niedziele 3 grudnia uruchomiony zostanie wyciąg nr 1 i będzie można szusować na trasie nr 2. Kolejne trasy w tym ośrodku będę dostępne niebawem.

Od 9 grudnia PKL planują udostępnić trasy narciarskie na „Świętej Górze Narciarzy” w Tatrach – zarówno w Dolinie Gąsienicowej jak i w Dolinie Goryczkowej oraz nartostradę do Kuźnic. Być może sezon na Kasprowym Wierchu ruszy nawet nieco wcześniej, o ile sprawdzą się prognozy o dużych opadach śniegu. Kasprowy Wierch leży w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego, dlatego konieczna jest odpowiednia ilość naturalnego śniegu.

Od 9 grudnia do dyspozycji narciarzy będzie również górna polana na Gubałówce, a od 23 grudnia ruszy tam Snow Park oraz tor SnowTubbingowy.

Na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju start sezonu narciarskiego zaplanowany jest na 16 grudnia. Tego dnia mają także ruszyć wyciągi w ośrodku PKL na Mosornym Groniu w Zawoi.

W Szczawnicy na trasach w ośrodku narciarskim na Palenicy poszusujemy od 22 grudnia. Tam zostaną udostępnione trasy: Palenica II i Szafranówka.(PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce