3 lipiec 2020

Szef MSWiA: do ochotniczych straży pożarnych trafi rekordowa liczba wozów bojowych

fot. PAP
Pokazaliście, że macie świetnie zorganizowane, silne lokalne społeczności, które taki instrument jak nowoczesne wozy bojowe wykorzystają dla dobra wszystkich mieszkańców – powiedział podczas piątkowej uroczystości, w trakcie której wręczono promesy na zakup nowych wozów strażackich, szef MSWiA Mariusz Kamiński.
REKLAMA

Szef MSWIA w trakcie piątkowej uroczystości zwrócił się do przedstawicieli 16 gmin w Polsce, gdzie frekwencja w pierwszej turze wyborów prezydenckich była najwyższa. "Gratulacje. To powód do radości, że kierujecie tak świetnie zorganizowanymi lokalnym społecznościami. Wszyscy byśmy chcieli, żeby to była inspiracja, żeby ta aktywność obywatelska mieszkańców waszych gmin była inspiracją przed drugą tura wyborów prezydenckich dla całej Polski" – powiedział Mariusz Kamiński.

Dodał, że jest dla niego wielką radością, że będzie mógł przekazać promesy, czyli środki finansowe na zakup nowoczesnych wozów dla ochotniczych straży pożarnych. "Chce wyrazić swój najwyższy szacunek i uznanie dla ponad 600 tysięcy druhów i druhen, którzy są członkami ochotniczych straży pożarnych w całej Polsce. To jest niezwykły unikatowy w skali światowej ruch, którego zazdrości nam cała zagranica" – zaznaczył Kamiński.

Podkreślił również, że rolą rządu i państwa polskiego jest wspieranie tego ruchu. "Jestem przekonany że te środki trafiają w znakomite ręce, w najlepsze ręce. Pokazaliście, że macie świetnie zorganizowane, silne lokalne społeczności, które taki instrument jak te nowoczesne wozy bojowe wykorzystają dla dobra wszystkich mieszkańców" – mówił Kamiński.

Przekazał też, że w tym roku do ochotniczych straży pożarnych trafi rekordowa liczba wozów bojowych. "Będzie to ok 600 nowoczesnych wozów, które zwiększą bezpieczeństwo naszych mieszkańców" – podkreślił Kamiński.

Dodał, że na pewno będzie to sprzęt wykorzystany efektywnie "Każdy dzień, każdy tydzień przekonuje nas jak ważna jest OSP, jak ważne są działania OSP" – stwierdził.

"Kilka tygodni temu widzieliśmy, jak ze znakomitymi efektami walczyli nad Biebrzą z potężnym pożarem parku narodowego, kilka dni temu widzieliśmy ich w Małopolsce, na Podkarpaciu, na Śląsku, gdzie razem z zawodową strażą pożarną, z policją, ze straż graniczną usuwali skutki klęsk żywiołowych. Wozy bojowe dla OSP to wspaniała inwestycja w bezpieczeństwo naszych obywateli" – zaznaczył Kamiński. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar, Agnieszka Ziemska

akuz/ agzi/ aj/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany