12 wrzesień 2021

Szef PSL: zachowanie osób, które mnie zaatakowały, to szczyt chamstwa

fot. Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25435028
Zachowanie osób, które zaatakowały mnie na ulicy w Karpaczu, to szczyt najwyższego chamstwa; porównanie do doktora Mengele jest największym linczem słownym, jaki można zgotować drugiemu człowiekowi - podkreślił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
REKLAMA

Szef ludowców dodał, że liczy na reakcję organów państwa w tej sprawie.

Prezes PSL został zaatakowany przez antyszczepionkowców w Karpaczu, gdzie w minionym tygodniu przebywał na XXX Forum Ekonomicznym. Sprawę opisał Fakt. "Fala ślepej agresji dopadła prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Antyszczepionkowcy grozili mu nawet śmiercią. Podobny los spotkał rzecznika Ministerstwa Zdrowia, który musiał opędzać się od przeciwnika szczepień, który przeszedł od słów do czynów" - informuje gazeta. Według dziennika Kosiniaka-Kamysza antyszczepionkowcy zobaczyli na chodniku, gdy szedł do restauracji. "Od razu ruszyli w jego kierunku. Zaczęli wyzywać go od kanalii oraz +politycznych prostytutek+ i zagrozili, że jak tylko +tknie ich dzieci szczepionkami+, to pożałuje. +Będzie na was zamach!+ – krzyczał jeden z agresorów" – czytamy.

W rozmowie z PAP Kosiniak-Kamysz podkreślił, że zachowanie atakujących go ludzi "to szczyt najwyższego chamstwa". "Bo porównanie lekarza polskiego, który w trakcie trzeciej fali wirusa idzie jako wolontariusz, żeby ratować zdrowie i życie ludzkie do doktora Mengele jest największym linczem słownym, jaki można drugiemu człowiekowi zgotować" - powiedział. "Jest to rzecz oczywiście skandaliczna, niedopuszczalna" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL zaznaczył, że liczy na reakcję organów państwa. "Ponieważ wiem, że to dotyka nie tylko mnie. Dotknęło to też pana ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, dotyka to też innych lekarzy" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Zaznaczył, że takie zachowania nie zniechęcą go do promowania szczepień przeciw Covid-19. Zaznaczył, że robi wszystko, "żeby jak najwięcej Polaków przeżyło, żeby nie chorowali. "Angażuję się w to od samego początku. Angażuję się jako lekarz, angażuję się jako polityk. I będą to robił. I takie działania mnie nie zniechęcą, nie wystraszą" - podkreślił szef PSL.

"My się nie wystraszymy. Będziemy robić swoje, będziemy głosić prawdę, będziemy walczyć o każde zdrowie i życie" - zapewnił. Dodał, że nie wie, czy sprawcy zajścia to osoby zmanipulowane. "Ale na pewno one manipulują prawdą" - podkreślił. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ ann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany