1 grudzień 2023

World Tennis League - Świątek i Hurkacz w plejadzie gwiazd

zdjęcie: World Tennis League - Świątek i Hurkacz w plejadzie gwiazd / fot. PAP
fot. PAP
Iga Świątek, Daniił Miedwiediew, Aryna Sabalenka, Jelena Rybakina, Andrej Rublow, Stefano Tsitsipas – wszyscy potwierdzeni wcześniej z szesnastki tenisowych gwiazd wystąpią w 2. edycji World Tennis League w Abu Zabi. Do tej plejady dołączył także Hubert Hurkacz.
REKLAMA

Organizatorzy turnieju podali pełną listę zawodników i zawodniczek oraz zespoły, w ktorych wystąpią w dniach 21–24 grudnia na stadionie Etihad Arena w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Zabi. Po skompletowaniu wszystkich uczestników podano również składy i nazwy drużyn.

W drużynie The Hawks Świątek, Hurkacz, Francuzka Caroline Garcia i Norweg Casper Ruud połączą siły pod okiem Simona Aspelina.

Sabalenka z Białorusi zagra w drużynie The Kites razem z Grekiem Tsitsipasem, Hiszpanką Paulą Badosą i Bułgarem Grigorem Dimitrowem w drużynie, którą będzie trenował Robert Lindstedt.

The Eagles będzie reprezentowany przez Rosjan Miedwiediewa, Rublowa, Mirrę Andriejewę i Amerykankę Sofię Kenin. Ich szkoleniowcem będzie John-Laffnie De Jager.

W skład The Falcons wejdą Kazaszka Rybakina, Kanadyjka Leylah Fernandez oraz Amerykanie Frances Tiafoe i Taylor Fritz, a Chris Groh ma na celu poprowadzenie ich do sukcesu.

W ciągu czterech dni drużyny będą rywalizować ze sobą w kategoriach gry pojedynczej, podwójnej i mieszanej, a ich celem będzie awans do finału i walka o tytuł mistrza turnieju. W dniu otwarcia zawodów The Hawks rozpoczną swoją kampanię przeciwko The Falcons, a Świątek zmierzy się z Rybakiną. Po meczach otwarcia nastąpi spotkanie The Eagles z The Kites, w którym Miedwiediew stanie naprzeciw Tsitsipasa.

W ubiegłorocznym finale zespół Świątek The Kites uległ The Hawks 25:37.

Świątek i Hurkacz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sprawdzą formę przed występami w Australii. Wraz z reprezentacją Polski będą rywalizowali w turnieju United Cup. (PAP)

mask/ krys/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce