10 styczeń 2013

Wyjeżdżasz za granicę? Nie musisz tego meldować

zdjęcie: Wyjeżdżasz za granicę? Nie musisz tego meldować / Fot. wikipedia na licencji CC 2.0, autor: Mikhail (Vokabre) Shcherbakov
Fot. wikipedia na licencji CC 2.0, autor: Mikhail (Vokabre) Shcherbakov
Od 1 stycznia nowego roku zmianie uległy regulacje dotyczące obowiązku meldunkowego zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami kraju.
REKLAMA
Planujesz wyjazd za granicę i obawiasz się formalności, jakich powinieneś dopełnić w Polsce zanim jeszcze przekroczysz krajowe rogatki? Nowy rok oznacza zmiany między innymi również w ustawie dotyczącej ewidencji ludności i dowodów osobistych. Jednym słowem od teraz ma być prościej.

Wcześniej, kiedy chcieliśmy opuścić kraj na dłużej niż 3 miesiące, powinniśmy zgłosić to w biurze ewidencji ludności. Teraz nie ma już takiej konieczności. Natomiast do odpowiedniego urzędu musimy zgłosić się, gdy zamierzamy wyjechać za granicę na ponad pół roku.

Podróżujących po Polsce także powinien cieszyć fakt zniesienia niektórych formalności. Od 2013 roku wczasowicze i turyści nie muszą już pamiętać o obowiązku meldunku. Meldować się nie muszą również ci, którzy z jakichś przyczyn zmieniają adres zamieszkania na mniej niż 3 miesiące.

Z pewnością podróżowanie będzie teraz o wiele prostsze i przyjemniejsze, bo kto podczas planowania wyjazdu pamięta o tak przyziemnych sprawach, jak... wizyta w urzędzie?

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany