19 grudzień 2020

Koszulka Lewandowskiego na licytacji charytatywnej "Trójka pomaga"

fot. PAP
Przekazaną przez Roberta Lewandowskiego koszulkę z wygranego meczu Polska - Bośnia i Hercegowina z jego autografem będzie można m.in. wylicytować w niedzielę podczas aukcji charytatywnej "Trójka pomaga". Dochód z licytacji wesprze Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
REKLAMA

Organizowana co roku licytacja charytatywna "Trójka pomaga" odbędzie się w niedzielę na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Słuchacze będą mogli zdobyć wiele atrakcyjnych przedmiotów i usług. Całkowity dochód z licytacji wesprze Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Jednym z przedmiotów podarowanych na licytację jest przekazana przez Roberta Lewandowskiego koszulka z wygranego meczu Polska - Bośnia i Hercegowina z autografem kapitana reprezentacji.

W czwartek Lewandowski został wybrany Piłkarzem Roku na świecie w plebiscycie FIFA The Best. Jest pierwszym Polakiem, który otrzymał to wyróżnienie. W finałowej trójce okazał się lepszy od sław futbolu - Portugalczyka Cristiano Ronaldo i Argentyńczyka Lionela Messiego. W plebiscycie FIFA głosują selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych, dziennikarze oraz internauci.

Licytacja charytatywna na antenie potrwa w niedzielę od godz. 12 do 18, będzie kontynuowana na stronie trojkapomaga.pl do wtorku do godz. 20. Osoby pragnące bezpośrednio przekazać pieniądze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach mogą to zrobić wpłacając dobrowolne sumy na konto bankowe: PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167.

Na aukcji można również zdobyć inne przedmioty podarowane przez znane osobistości m.in. wieczne pióro i złotą broszkę od Pary Prezydenckiej, klubową koszulkę Marcina Gortata oraz obrazy Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej i Dariusza Milińskiego.

"Polskie Radio zawsze stara się być blisko tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Właśnie w taki sposób rozumiemy naszą misyjną działalność, dlatego często i chętnie włączamy się w akcje charytatywne – takie, jak specjalna, przedświąteczna licytacja w Trójce na rzecz wdów i sierot po poległych policjantach. Mam nadzieję, że środki zebrane w jej trakcie sprawią, że najbliższe święta Bożego Narodzenia będą dla tych rodzin choć trochę lepsze, a Nowy Rok przyniesie im więcej spokoju i nadziei" – mówi prezes Zarządu Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska.

Aukcję poprowadzą dziennikarze Trójki Witold Lazar i Piotr Łodej.

Pełna lista i opis darów przeznaczonych na licytację znajduje się na stronie trojkapomaga.pl. Aukcję wspierają także inne anteny Polskiego Radia - Jedynka, Czwórka, Polskie Radio 24 i portal polskieradio.pl. (PAP)

autor: Anna Kondek-Dyoniziak

akn/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany