25 grudzień 2020

Premiera "Rycerza gwiazdy wigilijnej" w stołecznym Teatrze Lalka - 28 grudnia

fot. PAP
W stołecznym Teatrze Lalka zaplanowano na 28 grudnia premierę przedstawienia "Rycerz gwiazdy wigilijnej" Haliny Górskiej w reżyserii Jarosława Kiliana. Scenografię i lalki do spektaklu zaprojektował znany ilustrator i malarz Józef Wilkoń.
REKLAMA

"W grudniu odbędzie się ostatnia w tym roku premiera w Teatrze Lalka - +Rycerz gwiazdy wigilijnej+ w reżyserii Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua. Autorem scenografii i lalek jest ilustrator i malarz Józef Wilkoń" - poinformowała PAP Dominika Druch z Teatru Lalka.

"Osieroconemu synowi króla pisana jest wspaniała przyszłość. Ale nim się ona ziści młodzieniec musi poznać, co znaczy ubóstwo, przeżyć zniewagi i wygnanie. Gotfryd zdobywa rękę ukochanej, broni ojczyzny, wyprowadza w pole samego diabła. Czy uda się mu odzyskać tron? Droga, którą odbywa, pełna jest przygód i niebezpieczeństw. Ma ona charakter inicjacyjny – bohater, pokonując zło, na własnej skórze doświadcza smaku pogardy i zwycięstwa" - czytamy w opisie przedstawienia.

Jak wyjaśniono, "historia Rycerza Niezłomnego zostanie opowiedziana w teatrze przez aktorów animujących drewniane figury – lalki autorstwa Józefa Wilkonia".

Autorką baśni jest Halina Górska. Adaptacja i teksty piosenek - Jarosław Kilian i Aleksandra Rembowska. Reżyseria - Jarosław Kilian. Scenografia i lalki - Józef Wilkoń. Kostiumy zaprojektowała Martyna Kander. Rzeźby lalek - Rafał Budnik. Za muzykę i aranżacje odpowiada Grzegorz Turnau. Współpraca i realizacja nagrań - Paweł Piątek. Przygotowanie wokalne - Aldona Krasucka. Choreografię opracowała Iwona Runowska. Za reżyserię światła odpowiada Maciej Igielski.

Występują: Rafał Derkacz, Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Tomasz Mazurek, Wojciech Pałęcki, Andrzej Perzyna, Anna Porusiło-Dużyńska, Olga Ryl-Krystianowska i Piotr Tworek.

Premiera "Rycerza gwiazdy wigilijnej" - 28 grudnia o godz. 17.30. Kolejne przedstawienia - 29 i 30 grudnia br.

Realizację dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Funduszu Promocji Kultury, przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy. (PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany