9 wrzesień 2020

Spektakl "Jedzonko" zainauguruje sezon w krakowskim teatrze im. Słowackiego

fot. PAP
Teatralna opowieść o tym, co i jak jemy, a także co kupujemy i jak nasze zachowania wpływają na otaczający nas świat, opowiada spektakl "Jedzonko", który zainauguruje sezon 2020/21 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Koronawirus
87330
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W repertuarze na najbliższe miesiące widzowie odnajdą refleksje i pytania, które wielu z nich stawia sobie w związku z sytuacją społeczną, spowodowaną panującą na świecie pandemią koronawirusa.

Dyrektor teatru Krzysztof Głuchowski, podczas środowej konferencji prasowej podkreślił, że ważne, aby w zaistniałej sytuacji nie ulegać chaosowi i próbować odnaleźć w świecie nowy porządek, a także odpowiedzieć sobie na pytania o nasze człowieczeństwo.

"Chcemy, żeby nowy sezon zaczął się z nadzieją, z (poczuciem), że człowiek jednak ma szansę i że możemy w tym poszukiwać wartości podstawowych, odwoływać się do naszego człowieczeństwa; możemy badać nasze społeczeństwa, małe związki, bo przecież do tego zostaliśmy w pewnym momencie sprowadzeni" - podkreślił.

Wskazywał, że trudna dla wszystkich sytuacja stanowiła pewien sprawdzian tego, jakimi ludźmi jesteśmy i jakie relacje mamy z naszymi bliskimi. Proponowane w tym sezonie spektakle spróbują pomóc widzom odpowiedzieć sobie na te pytania.

Jednym z nich jest "Jedzonko" w reżyserii Katarzyny Szyngiery, czyli teatralna opowieść o tym, co i jak jemy, co kupujemy i jak nasze zachowania wpływają na otaczający nas świat.

Jak podkreślił dyrektor teatru, napisany na podstawie reportaży Mirosława Wlekłego tekst poprzedzony został wielomiesięcznym przygotowaniem, na które złożyło się m.in. wiele wywiadów przeprowadzonych z hodowcami i plantatorami, a także obserwacji dotyczących działania biznesu gastronomicznego i hodowlanego.

"Dla mnie osobiście jest to przedstawienie o hipokryzji nas wszystkich, a po drugie o tym, że powinniśmy zacząć myśleć i zacząć zastanawiać się, co jemy. Tylko tyle" - dodał Głuchowski.

Na scenie teatru obejrzeć będzie można również inne premiery, takie jak: "Ludwiczek" w reż. Daniela Malchara i Rafała Szumskiego, "Ameri cane" w reż. Mirka Kaczmarka, "Agamemnon" w reż. Szymona Kaczmarka oraz "Cud mniemany czyli krakowiacy i górale" w reż. Cezarego Tomaszewskiego.(PAP)

nak/aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
87330
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-11-28 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany