2 październik 2020

Steven Spielberg i Hilary Clinton wyprodukują serial o sufrażystkach

fot. PAP
Stacja The CW ogłosiła właśnie rozpoczęcie prac nad serialem „The Woman’s Hour”. Jego scenariusz powstał na podstawie książki Elaine Weiss zatytułowanej „The Woman’s Hour: The Great Fight to Win the Vote”. Wśród producentów serialu są m.in. była sekretarz stanu USA Hilary Clinton oraz należąca do Stevena Spielberga firma Amblin Television.
REKLAMA

Założeniem twórców serialu jest stworzenie antologii liczącej kilka sezonów. Każdy z nich ma być poświęcony innemu tematowi związanemu z kobietami. Bohaterkami pierwszego sezonu „The Woman’s Hour” będą sufrażystki walczące o wprowadzenie w życie 19. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Zapewniała ona kobietom prawo do głosowania. 18 sierpnia tego roku minęło równo sto lat od jej wprowadzenia.

Scenarzystką i showrunnerką serialu „The Woman’s Hour” będzie Angelina Burnett, która ostatnio pracowała nad serialem „Halt and Catch Fire”. Wcześniej pisała scenariusze do takich seriali jak m.in. „Boss”, „Zawód: Amerykanin” czy „Hannibal”. Na premierę czeka też napisany przez nią „Mob Girl”, który reżyseruje Paolo Sorrentino. W tym opartym na faktach filmie Jennifer Lawrence wcieli się w postać Arlyne Brickman, kobiety, który dostarczała FBI informacje o działalności mafii.

Prawa do ekranizacji książki Elaine Weiss firma Amblin Television kupiła jeszcze w 2018 roku po tym, jak Hilary Clinton zainteresowała tym projektem Stevena Spielberga. Jej uwadze nie uszły podobieństwa między walką sufrażystek, a wyborami prezydenckimi z 2016 roku, w których Clinton przegrała z Trumpem.

Nie wiadomo, jakie wydarzenia z przeszłości zostaną pokazane w kolejnych sezonach „The Woman’s Hour”. „Każdy sezon uczci te osoby, które zmieniły historię, a ich czyny pobrzmiewają do dziś, odbijając się we współczesnych wydarzeniach. Mają też wpływ na rosnącą falę nowych, młodych, aktywnych politycznie odbiorców” – czytamy w informacji prasowej. (PAP Life)

kal/ gra/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
263929
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-12-26 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany