25 kwiecień 2021

Ukazała się "Muzyka Skalnego Podhala. Podręcznik do nauki muzyki góralskiej"

fot. PAP
"Muzyka Skalnego Podhala. Podręcznik do nauki muzyki góralskiej" Krzysztofa Trebuni-Tutki to wyjątkowa publikacja przeznaczona zarówno dla laików, jak i osób, które miały już styczność z muzyką tradycyjną - napisano w sobotę na profilu facebookowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (MKDNiS).
REKLAMA

Jak podkreślono we wpisie, "nowość Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (PWM) to wyjątkowa gratka dla wielbicieli muzyki góralskiej".

"Autor zebrał pieśni, które od pokoleń przekazywane były drogą ustną, śpiewane i grane w góralskich domach. Melodie te nigdy nie były zapisane. Dzięki tej publikacji bogata tradycja góralszczyzny zyskała nowe życie" - podało MKDNiS.

Jak wyjaśniono, "publikacja składa się z 3 tomów: +Garść teorii+, +Zapis palcowy+ i +Zapis nutowy+ oraz nagrania audio i jest pierwszym w Polsce tak kompleksowym wydawnictwem poświęconym muzyce góralskiej".

Poinformowano, że "Muzyka Skalnego Podhala. Podręcznik do nauki muzyki góralskiej" jest już dostępny w sprzedaży w stacjonarnym i internetowym sklepie PWM oraz w dobrych księgarniach i sklepach muzycznych.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ ozk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-09-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany