kategoria: Kultura / Sztuka
1 czerwiec 2024

W drugim dniu Festiwalu Polskiej Piosenki odsłonięto nowe gwiazdy i mural

zdjęcie: W drugim dniu Festiwalu Polskiej Piosenki odsłonięto nowe gwiazdy i mural / fot. PAP
fot. PAP
W sobotę, zgodnie z tradycją towarzyszącą Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki, na rynku Opola odsłonięto kolejne gwiazdy polskiej muzyki. Na ścianie kamienicy przy ulicy Oleskiej oficjalnie został odsłonięty mural poświęcony Michałowi Bajorowi, który obchodzi 50. lecie swojego debiutu w opolskim amfiteatrze.
REKLAMA

W sobotę na scenie amfiteatru w Opolu odbędzie się drugi dzień 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Zanim jednak wystąpią artyści, zgodnie z tradycją towarzyszącą opolskiemu festiwalowi, na rynku odsłonięto pięć gwiazd upamiętniających muzyków polskiej sceny.

Swoje gwiazdy odsłonił zespół "Piersi", Marek Biliński, Włodzimierz Korcz, Muniek Staszczyk i Kuba Badach. Także w sobotę odsłonięto mural przedstawiający Michała Bajora, który w tym roku obchodzi 50. rocznicę swojego debiutu na opolskim festiwalu.

O godzinie 20. drugi dzień KFPP rozpocznie się od "Superjedynek", w których wystąpią: "Bajm", "Big Cyc", "Lady Pank", "Wilki", Proletaryat, "Kobranocka", Kasia Kowalska, Zalewski, Tomek Lipiński, "Oddział Zamknięty", "Sztywny Pal Azji" i "Chłopcy z Placu Broni".

W drugiej części drugiego dnia festiwalu, widzowie po kilkuletniej przerwie będą mogli obejrzeć Kabareton, w którym wystąpią m.in.: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret K2, Grupa MoCarta, Zenon Laskowik, Jerzy Kryszak i Zbigniew Zamachowski. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ sdd/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany