31 październik 2021

Zack Snyder zapowiada, że jego „Rebel Moon” będzie widowiskiem z ogromnym rozmachem

fot. PAP
Zack Snyder przyzwyczaił widzów do tego, że jego filmy są kosztownymi i spektakularnymi widowiskami. Twórca takich produkcji jak „300”, „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” czy ostatnio „Armia umarłych” nie zamierza zmieniać swojego stylu pracy. Jak zapowiada, film „Rebel Moon”, nad którym teraz pracuje, będzie jeszcze bardziej okazały niż jego dotychczasowe dzieła.
REKLAMA

„Prawdę powiedziawszy, w przypadku +Rebel Moon+ jestem zainteresowany stworzeniem romantycznego filmu sci-fi, który będzie miał taki rozmach, na jaki tylko można sobie pozwolić. Nigdy nie zrobiłem filmu science-fiction na taką skalę. Początek +Człowieka ze stali+, który rozgrywa się na Kryptonie, miał dużo elementów sci-fi, ale to ciągle był Krypton i trzeba było się ograniczać do pewnej ikonografii z nim związanej, bo ona musiała się tam znaleźć. Podobnie podchodzę do +Rebel Moon+, ale napakuję go największą możliwą dawką sterydów” – zapowiedział Snyder w rozmowie z portalem „BroBible”.

Scenariusz filmu „Rebel Moon” powstał na podstawie pomysłu Snydera na film z uniwersum „Gwiezdnych wojen”, który był dyskutowany ponad dekadę temu. Był to projekt, który stanowił dojrzalsze spojrzenie na uniwersum stworzone przez George’a Lucasa. Historia „Rebel Moon” rozpoczyna się w spokojnej kolonii na obrzeżach galaktyki. Gdy zacznie jej zagrażać armia tyrana Belisariusa, młoda kobieta z tajemniczą przeszłością wyruszy w podróż przez galaktykę, by poszukać wojowników, którzy pomogliby w walce z wrogiem.

„Film +Rebel Moon+ będzie kulminacją mojej miłości do mitologii oraz mojej miłości do ogromnych produkcji pełnych akcji. Będzie to epickie kino. Coś, co zaspokoi moją miłość do kina science-fiction” – przybliża swój film Zack Snyder.

Reżyser nie traci czasu od momentu podpisania umowy z Netfliksem, dla którego stworzył „Armię umarłych”. Film ten stanowić będzie początek dużo większego uniwersum, które już w piątek 29 października wzbogaci się o film „Armia złodziei” będący prequelem tej opowieści. Wiadomo, że powstanie też kontynuacja „Armii złodziei”, film zatytułowany „Planet of the Dead” („Planeta umarłych”). (PAP Life)

kal/ gra/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-02-28 14:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany