kategoria: Miasto
31 maj 2024

Białystok ma pozwolenie na budowę hali widowiskowo-sportowej na kilka tys. miejsc

zdjęcie: Białystok ma pozwolenie na budowę hali widowiskowo-sportowej na kilka tys. miejsc / pixabay/4181150
Jest pozwolenie na budowę hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku - poinformował o tym w piątek prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Jeśli strony postępowania tej decyzji nie zaskarżą i będzie ona prawomocna, miasto będzie miało otwartą drogę do ogłoszenia przetargu na wykonawcę.
REKLAMA

W Białymstoku nie ma hali widowiskowo-sportowej z prawdziwego zdarzenia, a rozgrywki ligowe m.in. drużyn siatkarskich czy koszykarskich odbywają się w halach szkolnych. Od lat planowana jest inwestycja na Krywlanach, mowa jest o obiekcie na ok. 6,4 tys. miejsc (w tym 5 tys. miejsc na trybunach stałych). Obecny koszt takiej inwestycji nie jest znany, kilka lat temu była mowa o kwocie ok. 400 mln zł.

Dotychczas miasto na przygotowanie tej inwestycji wydało ok. 3,69 mln zł m.in. na opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji środowiskowej i inwentaryzację zieleni.

Kilka lat temu magistrat uzyskał pozwolenie na budowę tej hali. Stroną postępowania był Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który zgłosił jednak zastrzeżenia do planowanej inwestycji, bo ma w pobliżu zlokalizowany tzw. ogródek meteorologiczny. W tej sytuacji wojewoda podlaski uchylił pozwolenie na budowę i nakazał całe postępowanie przeprowadzić jeszcze raz. Miasto tę decyzję zaskarżyło do sądu administracyjnego, ale ten podtrzymał zastrzeżenia wojewody.

Dopiero kilka miesięcy temu udało się dojść do porozumienia z IMGW, dzięki któremu możliwe było wznowienie starań o pozwolenie na budowę. W piątek biuro prasowe białostockiego magistratu poinformowało, że miasto ma nowe pozwolenie na budowę hali; wydał je prezydent Białegostoku, występujący w takiej sytuacji formalnie w roli starosty miasta na prawach powiatu.

"Nareszcie możemy zacząć konkretną pracę, która z każdym dniem zbliżać nas będzie do szczęśliwego finału, na który mieszkanki i mieszkańcy Białegostoku czekają już zdecydowanie za długo. A wszystko dzięki odblokowaniu inwestycji po zmianie władzy w Polsce" - powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski, cytowany w komunikacie biura prasowego.

Teraz strony postępowania będą miały dwa tygodnie (od momentu potwierdzenia odebrania dokumentów) na ewentualne zaskarżenie tej decyzji administracyjnej. Jeśli to zrobią, skargi rozpozna wojewoda podlaski. Już wcześniej prezydent Truskolaski informował, że dopiero dysponując prawomocnym pozwoleniem, miasto będzie ubiegać się o dotację na tę inwestycję w resorcie sportu.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk (PAP)

rof/ co/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany