30 marzec 2021

Poboży: sytuacja w Szpitalu Południowym uległa poprawie; Kaznowska: działania komisarz to skandal

Pfree2014 /CC BY-SA 4.0)https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/
Po wprowadzeniu komisarza do Szpitala Południowego sytuacja uległa radykalnej poprawie. 90 pacjentów na 125 dostępnych łóżek i zajętych 11 spośród 13 respiratorów - poinformował we wtorek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży. W odpowiedzi na tę informację, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska przekazała, że pani komisarz przyjęła od piątku 30 pacjentów, w tym zero na respirator, a więc to żaden sukces, a skandal.
REKLAMA

"Cuda. Wystarczyło wprowadzić pełnomocnika rządowego do warszawskiego szpitala południowego i sytuacja uległa radykalnej poprawie. 90 pacjentów na 125 dostępnych łóżek! Zajętych 11 spośród 13 respiratorów" - napisał na swoim Twitterze Poboży. "Można? Można! Pani Kaznowska powinna zapaść się pod ziemię. Ze wstydu" - dodał we wpisie.

W odpowiedzi na jego ten wpis wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, która jest odpowiedzialna za m.in. sprawy służby zdrowia w Warszawie, napisała, że "to oznacza, że od piątku Pani Komisarz przyjęta 30 pacjentów + 0 na respirator". "To skandal a nie sukces! Szczególnie, że zostawiliśmy jej 50 umów z personelem i 333 wnioski kandydatów" - oceniła. Jak dodała, "my planowaliśmy 160 pacjentów w tym tygodniu". "Komisarz powinna mieć ich 300! Czekam" - zakończyła swój wpis.

Poboży w odpowiedzi na jej uwagi, napisał, że Kaznowska powinna teraz skupić się na placówkach, które jej podlegają. "Trudno się Pani pogodzić z tym, że odebrano Pani kij do wsadzania w szprychy. Nie odwróci Pani kota ogonem. Proszę teraz skupić się na szpitalach, które Pani podlegają, bo jeden CSK MSWiA ma więcej pacjentów niż wszystkie warszawskie razem" - zauważył wiceszef MSWiA. "I to jest skandal" - dodał.

Szpital Południowy (wchodzi w skład spółki Szpital Solec) stał się w ostatnich dniach przedmiotem sporu wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła z władzami Warszawy, którym wojewoda zarzucił opieszałość w organizacji pracy placówki (problemem jest przede wszystkim brak personelu medycznego).

Decyzją wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, by rozwiązać ten problem, do szpitala został wprowadzony pełnomocnik - dr Ewa Więckowska, była prezes Szpitala Solec. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

nmk/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany