16 wrzesień 2021

Poznań: w piątek szczepienia przeciw COVID-19 w czasie meczu Lech Poznań - Wisła Kraków

fot. Autorstwa Carte - od autora via e-mail, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19720366
W piątek przed meczem Lech Poznań – Wisła Kraków przy stadionie na ul. Bułgarskiej chętni będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson – poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki (WUW).
REKLAMA

W piątek o godz. 20.30 na stadionie przy ul. Bułgarskiej rozpocznie się mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Od godz. 18 do 23 przy obiekcie będzie działał szczepieniobus, w którym chętni mogą, bez wcześniejszej rezerwacji, zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson.

"Odporność, którą dają szczepionki, jest dla nas wszystkich szansą na zdrowie oraz powrót do życia, jakie prowadziliśmy przed pandemią" – zaznaczył organizator akcji szczepienia wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Tomasz Stube z WUW poinformował, że w szczepieniobusie, który od końca sierpnia odwiedził dotąd dziewięć miejscowości w regionie, zaszczepiło się do tej pory ponad 400 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że minionej doby w Wielkopolsce wykryto 36 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło dwóch mieszkańców regionu.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

szk/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany