kategoria: Miasto
31 maj 2024

Prezydent Dulkiewicz przekazała radzie miasta raport o stanie miasta

zdjęcie: Prezydent Dulkiewicz przekazała radzie miasta raport o stanie miasta / pixabay/1328856
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przekazała radzie miasta "Raport o stanie miasta Gdańska za 2023 rok". Teraz będzie przedstawiony oraz poddany debacie publicznej podczas absolutoryjnej sesji 20 czerwca.
REKLAMA

Dariusz Wołodźko z Urzędu Miejskiego w Gdańsku poinformował w piątek, że w dyskusji podczas sesji będą mogli wziąć udział również mieszkanki i mieszkańcy Gdańska.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podkreśliła, że już po raz szósty został przekazany rajcom "Raport o stanie miasta".

Magistrat poinformował w dokumencie, że w ubiegłym roku Gdańsk został największą gminą w Polsce, ponieważ nastąpiło włączenie do powierzchni miasta wód Zatoki Gdańskiej.

Zawarł także inne ważne informacje np. o tym, że 95 proc. gdańszczanek i gdańszczan jest zadowolonych z tego, że mieszka w swoim mieście; a budżet miasta w 2023 roku został wykonany w 91,4 proc. planu; i że utrzymana została ocena ratingowa miasta w latach 2017–2023.

Urząd powiadomił też, że powołano Rzecznika Praw Ucznia, a w EuroSkills w Gdańsku – międzynarodowym konkursie umiejętności zawodowych wystąpiło blisko 600 zawodników z 32 krajów Europy; wz. z programem wsparcia prokreacji: w 2023 roku urodziło się 118 dzieci.

Lokalne władze podały też, że 7 mln zł wydano na wsparcie dla gdańskich klubów prowadzących zajęcia sportowe dla młodzieży, a 20,8 mln zł było do dyspozycji mieszkańców w Budżecie Obywatelskim.

Poinformowały ponadto, że w 2023 r. była rekordowa frekwencja w wyborach parlamentarnych w Gdańsku - 81,5 procent. W tym samym czasie rekordy odnotowały też gdańskie wystawy i muzea - odwiedziło je 1,5 mln osób. Także dopisali turyści - gród nad Motławą odwiedziło 4,1 mln osób, z czego ponad 968 tys., to goście zagraniczni.

"Raport o stanie Miasta Gdańska za 2023 rok" to kompleksowe opracowanie podsumowujące działanie władz miasta podjęte w ciągu minionego roku kalendarzowego. Przygotowanie Raportu to obowiązek wynikający z Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.

Raport zostanie teraz przekazany radnym Gdańska, którzy omówią go podczas sesji absolutoryjnej 20 czerwca. W dyskusji będzie mogło wziąć udział także 15 mieszkańców.(PAP)

kszy/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany