kategoria: Miasto
21 czerwiec 2024

Ruszyło głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego na 2025 r

zdjęcie: Ruszyło głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego na 2025 r / pixabay/1867745
Mieszkańcy Suwałk (Podlaskie) mogą już głosować na 29 projektów do budżetu obywatelskiego na 2025 r. Miasto przeznaczy na ten cel 3 mln zł. Wśród propozycji jest m.in. budowa za 1,5 mln zł placu zabaw obok Zalewu Arkadia, blisko centrum miasta.
REKLAMA

To już dwunasta edycja budżetu obywatelskiego w Suwałkach. W pierwszej samorząd przeznaczył na ten cel 1 mln zł, potem kwota wzrastała do 2,8 mln zł. W 2025 roku będzie rekordowa i wyniesie 3 mln zł.

Mieszkańcy mogą wybrać trzy projekty. Do realizacji zostaną przyjęte te z największą ilością głosów, aż do wyczerpania puli środków z łącznej kwoty 3 milionów złotych.

Złożono m.in. wnioski na budowę kilku dróg i parkingów. Jest pula wniosków na place zabaw, strefę sportu czy ekopark. Kilka projektów dotyczy zdrowia, m.in. walki z rakiem, depresją czy pomocą osobom głuchoniemym. Mieszkańcy zaproponowali także kika projektów dotyczących organizacji pikników osiedlowych.

Jednym z najdroższych projektów jest plac zabaw przy Zalewie Arkadia, który miałby uatrakcyjnić to miejsce wypoczynku. Przy tym sztucznym akwenie są już boiska do siatkówki, siłownia plenerowa, skate park, street workout. Latem mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać z plaży strzeżonej przez ratowników.

Mieszkańcy mogą głosować w trzech wyznaczonych punktach w mieście: w urzędzie miasta, w aquaparku i centrum handlowym Plaza. Można głosować też przez internet. Chętni mają czas do 2 sierpnia.

Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec miasta Suwałki. W przypadku udziału w głosowaniu osoby małoletniej wymagana będzie zgoda opiekuna prawnego.(PAP)

Autor: Jacek Buraczewski

bur/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany