10 sierpień 2022

Wielka wymiana ławek w wolskich parkach

fot. nadesłane
Z Parku Moczydło, Parku Szymańskiego i Parku Księcia Janusza już niedługo znikną stare i wysłużone ławki, a na ich miejscu stanie 107 nowych. To projekt Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Wola i jest to kolejna tego typu akcja realizowana w ostatnich miesiącach.
REKLAMA
 Ponad 100 nowych ławek warszawskich zastąpi stare meble parkowe
  • Koszt realizacji projektu to ponad 250 tys. zł.
  • Nowe ławki staną w wolskich parkach najpóźniej na początku listopada

Wolskie tereny zielone należą do najatrakcyjniejszych w mieście, a tutejsze parki latem pękają wręcz w szwach. Są idealnym miejscem do schronienia się przed upałem oraz oferują wiele atrakcji skierowanych do mieszkańców w każdym wieku.

W naszych parkach rośnie dużo różnorodnej zieleni, która jest naturalną barierą przed gorącem. Ponadto znajdziemy tu siłownie plenerowe, place zabaw dla mniejszych i większych dzieci, trasy rowerowe, boiska, oczka wodne czy fontanny – wylicza Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Mają one też funkcję wypoczynkową i korzysta z nich wiele mam z dziećmi czy seniorów, którzy chcą po prostu odpocząć na świeżym powietrzu. Mam nadzieję, już niedługo nowe ławki poprawią komfort wypoczynku i będzie o wiele łatwiej oraz wygodniej rozsiąść się wśród zieleni – dodaje Krystian Wilk, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, wśród wolskich radnych.


W kwietniu tego roku rozpoczęła się realizacja projektu z budżetu obywatelskiego, który zakłada demontaż 100 ławek w Parku Moczydło oraz Parku Szymańskiego i zastąpienie ich nowymi, tzw. warszawskimi. Będzie można korzystać z nich już w sierpniu, a Wydział Ochrony Środowiska postanowił pójść za ciosem.

Niedawno podpisaliśmy umowę z wykonawcą, który zdemontuje kolejne 107 ławek w Parku Moczydło, Parku Szymańskiego i Parku Księcia Janusza – mówi Krzysztof Strzałkowski.


Na ich miejscu pojawią się ławki warszawskie, które są wygodne, dobrze wyprofilowane, trwałe i mają oparcia i podłokietniki – dodaje burmistrz.


Wykonawca ma na realizację projektu 4 miesiące od momentu podpisania umowy, czyli skorzystać z nowych mebli parkowych będziemy mogli najpóźniej 4 listopada. Koszt zadania to 262 504,50 złotych. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany