Motoryzacja artykuł sponsorowany
7 wrzesień 2020

Bezpieczny transport w pandemii – ile kosztuje prawo jazdy?

fot. nadesłane
Wrześniowy powrót do szkoły, a w wielu przypadkach także do pracy w biurze wiąże się często – w dobie pandemii – z ogromnym strachem przed kontaktem z ludźmi. Staramy się unikać dużych skupisk ludzi, a tym samym komunikacji miejskiej, częściej wybierając własny samochód. Wiele osób, które do tej pory nie miały potrzeby zrobienia prawa jazdy zaczyna się nad tym zastanawiać. Eksperci hapipożyczek sprawdzili jak wygląda kurs w dobie pandemii i z jakim wiąże się wydatkiem.
Obecnie, jeszcze bardziej niż kiedykolwiek, posiadanie prawa jazdy jest ogromnym ułatwieniem w życiu. Samodzielne prowadzenie samochodu wiąże się nie tylko z niezależnością od innych osób i publicznych środków transportu, ale także z możliwością zwiększenia swoich szans na rynku pracy Sprawne i bezpieczne przemieszczenie się własnym samochodem jest też dla wielu osób sprawą kluczową podczas epidemii koronawirusa.

Kurs na prawo jazdy kategorii B składa się zwykle z 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 godzin zajęć praktycznych, chociaż coraz częściej wykłady teoretyczne dostępne są w formie online. Ceny kursów różnią się w poszczególnych miastach, ale średnio trzeba wydać na naukę ok. 2000-2500 złotych Zanim jednak rozpoczniemy naukę należy wyrobić sobie numer PKK (Profil Kandydata na Kierowcę). Aby to zrobić trzeba posiadać aktualną fotografię oraz wykonać badania lekarskie, które potwierdzą brak przeciwwskazań do bycia kierowcą. Koszt takich badań to ok. 200 złotych, wykonanie zdjęcia z kolei to średnio 40-50 złotych.

Do kolejnych wydatków potrzebnych do otrzymania prawa jazdy należy doliczyć ceny egzaminów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Za egzamin teoretyczny należy zapłacić 30 złotych, a za praktyczny 140 złotych. Każdy niezdany egzamin wiąże się więc z rosnącymi kosztami. Po zdaniu egzaminów należy złożyć wniosek o wydanie prawda jazdy i uiścić opłatę 100,50 złotych za wydanie dokumentu.Podsumowując, z wyliczeń ekspertów hapipożyczek wynika, że wyrobienie prawa jazdy kosztować może ok. 2500 złotych, jeżeli uda nam się znaleźć niedrogą szkołę jazdy i zdać egzamin za pierwszym razem. Niestety, im więcej nieudanych prób tym koszty będą się znacząco zwiększać. Zdecydowana większość posiadaczy prawa jazy uważa, że wyrobienie tego dokumentu i związana z tym niezależność, komfort podróżowania, oszczędność czasu oraz perspektywy lepszej pracy są warte tego dużego, aczkolwiek jednorazowego wydatku

O hapipożyczkach:
Firma IPF Polska Sp. z. o.o., należy do notowanej na londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy International Personal Finance PLC, której korzenie sięgają 1880 roku, firma jest liderem na rynku pożyczek konsumenckich w Europie Środkowowschodniej, Meksyku oraz Finlandii, Estonii, Łotwie i Australii.

Spółka IPF Polska Sp. z o.o. powstała w grudniu 2014 r. w Warszawie i oferuje pożyczki pod marką hapipożyczki.
W marcu 2015 roku Grupa IPF PLC z siedzibą w Leeds (UK) kupiła fińską spółkę MCB Finance operującą w krajach bałtyckich oraz Australii. Akwizycja spowodowała połączenie IPF Polska Sp. z o.o. i MCB Finanse i nowa firma rozpoczęła działalność pod nazwą IPF Digital, a hapipożyczki weszły w skład portfolio marek i produktów zarządzanych przez IPF Digital. Dziś IPF Digital oferuje swoje pożyczki w 8 krajach: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Polska, Hiszpania, Meksyk oraz Australia i przygotowuje się do ekspansji na kolejne rynki międzynarodowe
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany