Motoryzacja artykuł sponsorowany
16 lipiec 2020

Jaka jest cena wypożyczenia samochodu i jakie auta najczęściej wybieramy?

fot. nadesłane
Wypożyczalnie samochodów powstają w naszym kraju jak grzyby po deszczu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym oraz podczas długich weekendów Polacy coraz chętniej kierują swoje kroki na parkingi wypożyczalni, by udać się w podróż komfortowym samochodem. Jaka jest średnia cena wypożyczenia samochodu w Polsce i jakie auta Polacy wybierają najchętniej?

Jakie zasady trzeba spełnić, by wynająć samochód?

Rynek wynajmu aut w Polsce rozwija się niezwykle prężnie. Wypożyczalnie samochodów znajdziemy praktycznie w każdym większym mieście w Polsce. Rośnie też ilość sieci wypożyczalni, które posiadają swoje filie w wielu miejscach. Jednak by skorzystać w usługi wynajmu samochodu, trzeba spełnić kilka warunków określonych w regulaminie danej firmy. Przede wszystkim należy pamiętać, że nie we wszystkich wypożyczalniach będą panować takie same zasady. Wewnętrzne regulaminy wypożyczalni określają między innymi to, jakie dokumenty trzeba przedstawić podczas podpisywania umowy, wysokość kaucji początkowej oraz inne warunki, jakie musi spełnić kierowca chcący poruszać się wynajętym samochodem. Zawsze należy uważnie przeczytać regulamin przed podpisaniem umowy, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, np. w postaci dodatkowych kosztów.
 

Cena wynajmu samochodów w Polsce

Koszty wynajęcia samochodu również mogą się diametralnie od siebie różnić. Oznacza to, że cena za dobę najmu samochodu klasy A w Warszawie może okazać się znacznie wyższa, niż w Lublinie. Ostateczna cena wynajmu może również ulec zmianie, jeśli np. zdecydujemy się wykupić dodatkowe ubezpieczenie lub przekroczymy limit kilometrów, jakie możemy przejechać podczas trwania umowy. Dlatego zawsze warto porównać oferty kilku firm działających na danym terenie.
 

Sieć wypożyczalni to gwarancja ceny

Sieci wypożyczalni działające na terenie Polski, takie jak np. carfree.pl, która udostępnia swoim klientom system rezerwacji internetowej, mają jasno określone ceny za każdy dostępny model samochodu. Zasady wynajmu samochodu są przejrzyste, a kwoty nie będą się różnić niezależnie od tego, czy chcemy wynająć samochód na Mazurach, czy też w Małopolsce. Koszty za dobę wynajmu Mitsubishi Spacestar zaczynają się od 95 zł, w przypadku wynajmu krótkoterminowego. Za większy samochód, np. Hyundai i30 w sedanie zapłacimy już 119 zł dziennie. Natomiast za auto typu SUV, np. Nissana Qashqai w automacie, przyjdzie nam wydać 229 zł za dzień. Należy jednak pamiętać, że opłata za dobę proporcjonalnie maleje w przypadku wynajmu średnio lub długoterminowego. Ceny wypożyczenia są również zależne od okresu, w jakim chcemy wypożyczyć samochód (mogą być nieco wyższe letnim niż zimą), dodatkowego wyposażenia oraz aktualnych promocji. Więcej informacji na temat zasad wynajmu samochodów można znaleźć w publikacji: „Wynajem samochodu w 3 prostych krokach”.

Pamiętajmy, że korzystając z usług sprawdzonej firmy, cieszącej się dobrymi opiniami klientów, z pewnością dołączymy grona zadowolonych użytkowników wynajętych aut. Samochody z wypożyczalni są zawsze sprawne technicznie, czyste i komfortowe, a podróż nimi to czysta przyjemność. Dlatego warto rozważyć możliwość wypożyczenia samochodu już dziś.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
893393
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-05-22 09:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany