Wyścig eNASCAR na żywo w Motowizji

zdjęcie: Wyścig eNASCAR na żywo w Motowizji / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Wirtualne wyścigi - prawdziwe emocje! W niedzielę 29 marca na antenie Motowizji transmisja LIVE z eNASCAR iRacing Pro Invitational Series.
REKLAMA
W czasie, kiedy nie ma możliwości organizacji rajdów i wyścigów na ratunek fanom motorsportu – i widzom Motowizji - przychodzi jego wirtualna odnoga - simracing. NASCAR jako jedna z pierwszych serii wyścigowych postanowiła stworzyć alternatywę dla swoich kierowców oraz kibiców w postaci wirtualnych wyścigów. Na Homestead-Miami Speedway pojawiło się aż 26 kierowców z Cup Series, a stawkę uzupełnili między innymi mistrz pucharowej serii NASCAR z 2000 roku Bobby Labonte, jeden z najpopularniejszych kierowców NASCAR w XXI wieku Dale Earnhardt Jr czy zawodnicy znani z pozostałych krajowych dywizji NASCAR.

Całość okazała się niezwykłym sukcesem - w Stanach Zjednoczonych transmisję telewizyjną obejrzało ponad 900 tysięcy osób, sprawiając, że została najchętniej oglądaną pozycją e-sportową w historii amerykańskiej telewizji. Dodatkowo #ProInvitationalSeries w trakcie wyścigu był najpopularniejszym hashtagiem na Twitterze w USA. Motowizja zadbała o fanów NASCAR i 29 marca pokaże na żywo kolejny wyścigi z tej serii. Komentować tradycyjnie będą Michał Budziak (w studio) oraz Szymon Tworz (online).

eNASCAR iRacing Texas Motor Speedway – LIVE – niedziela, 29 marca, godz. 19:00

“To historyczny moment dla polskiego świata simracingu. Po raz pierwszy relacje z tego typu zawodów są transmitowane na żywo w telewizji. Dokonujemy milowego kroku dla całej dyscypliny e-sportu jaką jest simracing. Obecna sytuacja na świecie sprawia, że wszyscy miłośnicy motorsportu z większą uwagą przyglądają się wirtualnym zawodom, zwłaszcza, że są one tak samo interesujące jak te “prawdziwe”, a czasem może nawet bardziej.” – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Relacje z czołowej polskiej ligi simracingowej, jaką jest Republic of Simracers w Motowizji już na początku kwietnia.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji i motorsportu. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+, Orange TV, UPC, Vectra, Multimedia Polska, TOYA, Netia, Inea, PLAY NOW, player.pl oraz w innych sieciach kablowych.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja
www.youtube.com/c/motowizjahd
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany