27 październik 2021

Bruce Liu i Eva Gevorgyan owacyjnie przyjęci w Katowicach

fot. PAP
Owacją na stojąco przyjęła we wtorek publiczność koncert zwycięzcy i finalistki XVIII Konkursu Chopinowskiego. Bruce (Xiaoyu) Liu i Eva Gevorgyan wystąpili w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach.
REKLAMA

Katowice były pierwszym po Warszawie przystankiem na trasie koncertowej laureata. Wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod dyrekcją Victoriena Vanoostena Bruce Liu zaprezentował I Koncert fortepianowy e-moll op. 11, którego znakomitym wykonaniem wywalczył sobie pierwszą nagrodę w konkursie.

Jego występ poprzedził solowy recital finalistki Konkursu Chopinowskiego Evy Gevorgyan, która zaprezentowała utwory stanowiące jej program w III etapie konkursu: narracyjną Fantazję f-moll, Mazurki op. 17 i pełną tragizmu II Sonatę b-moll.

Występy laureatów Konkursu Chopinowskiego w NOSPR mają wieloletnią tradycję. Wkrótce w zaprezentują się tam z recitalami pozostali laureaci Konkursu Chopinowskiego: 6, 12 i 21 listopada oraz 12 grudnia. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ zm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-02-28 14:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany