27 marzec 2022

Podczas koncertu "Save Ukraine - #StopWar" " zabiorą głos europejscy politycy

zdjęcie: Podczas koncertu
Prezydenci Andrzej Duda, Włodymyr Zełensky, premierzy m.in. Kanady, Niderlandów, Czech i Hiszpanii zabiorą głos podczas niedzielnego telewizyjnego maratonu charytatywnego "Save Ukraine - #StopWar"- poinformował na Twitterze w niedzielę wicepremier Piotr Gliński.
REKLAMA

Celem "Save Ukraine – #Stop War" jest dotarcie do milionów ludzi na całym świecie, aby pomóc Ukraińcom przeżyć wojnę i ją wygrać. Charytatywny telewizyjny maraton koncertowy odbędzie się 27 marca, o godz. 17: 30 (godzina 18.30 czasu kijowskiego). Będzie to transmisja nadawana w języku angielskim przez TVP, która później zostanie retransmitowana w innych 20 krajach Europy i świata znajdujących się w odmiennych strefach czasowych. Koncert będzie można również obejrzeć na ekranach w specjalnie utworzonych strefach na głównych placach miast Europy – m.in. na warszawskim Placu Defilad, na Rynku Starego Miasta w Pradze, pod Bramą Brandenburską w Berlinie, na Trafalgar Square w Londynie czy na pl. Katedralnym w Mediolanie - a także na platformach streamingowych i w mediach społecznościowych.

Podczas koncertu emitowane będą wystąpienia polityków. Minister kultury Piotr Gliński podał w niedziele na Twitterze, że głos zabiorą m.in. prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, prezydent Polski Andrzej Duda oraz m.in. premierzy Kanady, Niderlandów, Czech i Hiszpanii. W centrum wydarzeń znajdzie się warszawskie studio Telewizji Polskiej. To właśnie stąd od prowadzący będą się łączyć z artystami, sportowcami, liderami opinii i wolontariuszami z całej Europy, którzy zamanifestują swoje wsparcie dla pogrążonej w wojnie Ukrainy.

W koncercie, który potrwa dwie godziny, wezmą udział muzycy, artyści, działacze społeczni, liderzy opinii, aktorzy, sportowcy oraz wolontariusze z całego świata. Wśród zaproszonych gości są światowej sławy zespoły i artyści, tacy jak: Imagine Dragons, Nothing But Thieves, Fatboy Slim, Craig David, zwycięzcy Eurowizji Salvador Sobral i Netta i inni. W koncercie wezmą udział także ukraińscy artyści: Dakha Brakha, Ruslana, THE HARDKISS, Jamala, Go_A, MONATIK, Alyona Alyona i inni. Gospodarzami wydarzenia będą Timur Miroshnychenko i Masha Efrosinina. Część piosenkarzy, którzy wystąpią podczas maratonu, nagrało specjalnie na tę okazję nowe utwory.

Koncertowi będzie towarzyszyć zbiórka funduszy na rzecz poszkodowanych wojną i polepszenia sytuacji związanej z kryzysem humanitarnym w Ukrainie. Fundusze zebrane przed, podczas i po wydarzeniu trafią na oficjalne konta NBU Ministerstwa Polityki Społecznej Ukrainy i zostaną przeznaczone na zaspokojenie potrzeb żywnościowych, zakwaterowanie dla osób, które opuściły swoje domy z powodu działań wojennych, zaspokojenie potrzeb związanych z zapewnieniem odzieży, zaopatrzeniem w leki, udzielaniem jednorazowej pomocy finansowej i innej pomocy związanej z priorytetowymi potrzebami życiowymi.

Dla publiczności z całego świata transmisja będzie dostępna na kanale YouTube 1+1 media "1+1" i w telewizjach "1+1 International", ICTV Ukraine, Inter+, Ukraina24 i innych. Na Ukrainie koncert będzie emitowany przez nadawców, m.in. 1+1, ICTV, STB, 2+2, Ukraina, Inter, Rada, UA: Pershyi, dodatkowo: TET, Nowy, M1, NTN i K1, a także platformy Kyivstar TV, wideo 1+1, YouTV, MEGOGO, Oll.tv, Sweet.tv, Volia.

Maraton koncertowy "Save Ukraine – #StopWar" jest realizowany przez media ukraińskie: 1+1 media, zespół Atlas Festival i przy wsparciu narodowego operatora telefonii komórkowej Kyivstar, Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Polityki Społecznej Ukrainy. Inicjatorami pomysłu projektu są Atlas Festival i Kyivstar.

Symbolem telewizyjnego maratonu koncertowego, wokół którego zbudowana jest cała komunikacja wizualna wydarzenia, jest słonecznik stworzony przez ukraińskiego malarza Daniela Skripnika. (PAP)

aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany