18 wrzesień 2021

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zainauguruje we wtorek 69. sezon artystyczny

fot. PAP
69. sezon artystyczny zainauguruje 21 września w swojej siedzibie w Koszęcinie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Będzie to jednocześnie święto patrona zespołu oraz jedno z wydarzeń Roku Górali w Województwie Śląskim.
REKLAMA

Jak poinformowała rzeczniczka zespołu Agnieszka Kukuła, artyści "Śląska" zaprezentują w tym dniu jeden z najbardziej przebojowych programów pt. "A to Polska właśnie". W namiocie koncertowym na dziedzińcu pałacu w Koszęcinie chór, balet i orkiestra zespołu wystąpią z repertuarem najpiękniejszych polskich pieśni i tańców z wielu regionów kraju.

W godzinach 10-14 na terenie parku otaczającego pałac w Koszęcinie czynne będzie Miasteczko Zdrowia oferujące porady zdrowotne i proste badania. Tuż przed koncertem zostanie także podpisane porozumienie pomiędzy Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk" a Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach.

O godz. 14.30 odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy "Miejsce Pamięci Powstań Śląskich", którą na ręce dyrekcji Zespołu "Śląsk" przekazał w lipcu tego roku w Katowicach prezydent RP Andrzej Duda, jako jedynej instytucji artystycznej na Śląsku.

Tablica wzorowana na powstańczym sztandarze "Tobie Polsko" jest symbolicznym uczczeniem bohaterskich uczestników trzech zrywów niepodległościowych, którzy w latach 1919, 1920, 1921 wywalczyli przynależność Górnego Śląska do odrodzonej Polski. Dzięki umieszczeniu tablicy w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" zespół pałacowo-parkowy w Koszęcinie zostanie ustanowiony "miejscem pamięci powstań śląskich w czasie narodowych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej". (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ pat/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce