28 listopad 2023

Areszt dla podejrzanego o kradzież z zakładu jubilerskiego

zdjęcie: Areszt dla podejrzanego o kradzież z zakładu jubilerskiego / pixabay/1803808
Tymczasowo aresztowany został 29-latek z Gniezna, który ukradł z zakładu jubilerskiego złoty łańcuszek, dopuścił się też innych poważnych przestępstw. Grozi mu nawet 20 lat więzienia.
REKLAMA

Rzeczniczka gnieźnieńskiej policji asp. sztab. Anna Osińska poinformowała we wtorek, że przed tygodniem do punktu Lotto przy ul. Roosevelta w Gnieźnie wszedł mężczyzna.

"Przez okienko kasy obsługi klienta przerzucił plecak, po czym z nożem w ręku przeszedł na drugą stronę lady. Groźbą wymusił od ekspedientki pieniądze, po czym w pośpiechu opuścił kolekturę. Ten sam sprawca 17 listopada popełnił kradzież zuchwałą w zakładzie jubilerskim w Gnieźnie. Mężczyzna, wszedł do sklepu informując obsługę o zamiarze kupna złotego łańcuszka z wisiorkiem. Pod pretekstem przymierzenia założył go na szyję, a następnie wybiegł ze sklepu" - podała Osińska.

Właściciel zakładu wycenił straty na kwotę ponad 5,6 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu 29-latek wraz z 31-letnim znajomym usiłował włamać się do jubilera w centrum miasta. Sprawcy uszkodzili witrynę sklepową, po czym spłoszeni uciekli z miejsca zdarzenia. Tego samego dnia obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję. W chwili zatrzymania 29-latek miał przy sobie amfetaminę.

Już po zatrzymaniu okazało się również, że 29-letni mężczyzna ma na koncie liczne kradzieże rowerów. Prokurator przedstawił mu zarzuty dotyczące rozboju z użyciem noża, kradzieży rozbójniczej, usiłowania włamania, kradzieży roweru i posiadania narkotyków. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 20.

Drugi z mężczyzn usłyszał zarzut usiłowania włamania do jubilera. Grozi mu dziesięcioletnie więzienie. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany