11 lipiec 2020

Kończy się śledztwo w sprawie śmierci trzech osób w BukowinieTatrzańskiej

fot. PAP
Prokuratura Okręgowa w Krakowie zebrała cały materiał dowodowy w sprawie śmierci trzech osób, na które spadł dach z wypożyczalni nart w Bukowinie Tatrzańskiej. Właściciel wypożyczalni usłyszał zarzut nielegalnego postawienia budynku. Możliwe jest poszerzenie zarzutów – dowiedziała się PAP w krakowskiej prokuraturze.
REKLAMA

Śledczy rozpatrują w sumie trzy wątki sprawy. Pierwszy związany z samym zdarzeniem, którego skutkiem była śmierć trzech osób i obrażenia poniesione przez kolejną osobę. Drugi wątek dotyczy budowy i użytkowania wypożyczalni sprzętu narciarskiego i działania Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Zakopanem. Wyjaśnianie trzeci wątku sprawy dotyczącego prawidłowości przebiegu akcji ratunkowej, według zapowiedzi prokuratury, ma zakończyć się w sierpniu tego roku.

Jak wyjaśnił PAP zastępca rzecznika prasowego krakowskiej prokuratury Krzysztof Dratwa, materiał dowodowy dotyczący dwóch wątków sprawy został przekazany biegłemu z zakresu budownictwa celem sporządzenia opinii kompleksowej.

"Należy przy tym zauważyć, iż w toku dotychczasowych czynności uzyskano już dwie opinie biegłych dotyczące stanu samego obiektu oraz jego wyposażenia. W trakcie prowadzonego śledztwa – dwukrotnie – dokonano oględzin samego obiektu, w tym także oględzin konstrukcji dachu. Nadto wykonano szereg innych czynności m.in.: przesłuchano wielu świadków, zabezpieczono zapisy monitoringu, uzyskano obszerną dokumentację" – wyjaśnił.

Termin wydania opracowania z zakresu budownictwa planowany jest na 17 lipca.

Do tragicznego wypadku doszło w lutym na parkingu przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. Zerwany dach spadł wprost na cztery osoby, zabijając 52-latkę i jej dwie córki w wieku 15 i 21 lat. Kolejny poszkodowany to 16-letni krewny ofiar, który z urazami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala.(PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
263929
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-12-26 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany