12 czerwiec 2020

Mazowieckie: śmiertelne postrzelenie kobiety i samobójstwo jej męża - śledczy badają przebieg zdarzeń

fot. PAP
Sekcja zwłok i badania balistyczne mają pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzeń związanych ze śmiertelnym postrzeleniem w Raciążu 32-letniej kobiety i samobójstwem jej 36-letniego męża. Do zdarzenia, w trakcie którego ranny został 35-letni konkubent kobiety, doszło we wtorek. W sprawie trwa śledztwo.
Koronawirus
93481
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Jak poinformowała w piątek PAP prokurator rejonowa w Płońsku Ewa Ambroziak, postępowanie na obecnym etapie dotyczy zabójstwa i usiłowania zabójstwa przy użyciu broni palnej oraz spowodowania zgonu w związku z użyciem broni palnej.

"Śledztwo toczy się w sprawie. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych ustaliśmy na razie wstępnie przebieg zdarzeń. Konieczna jest teraz ich weryfikacja. Sekcja zwłok oraz badania balistyczne pozwolą odtworzyć nam szczegóły" – powiedziała PAP prokurator Ambroziak.

Według niej, dotychczasowe ustalenia postępowania wskazują, że 32-letnia kobieta we wtorek późnym wieczorem przyszła do mieszkania swego 36-letniego męża w bloku na jednym z osiedli w Raciążu w celu ustalenia podziału wspólnej nieruchomości w związku z rozwodem; kobiecie towarzyszył jej 35-letni konkubent.

"Gdy kobieta weszła do mieszkania męża, jej partner, który pozostał na klatce schodowej, usłyszał strzał i krzyk. Po chwili kobieta wybiegła na korytarz. Wtedy jej mąż oddał do niej kolejny strzał, tym razem śmiertelny. Następnie strzelił w kierunku partnera kobiety, który próbował się zasłonić. Rannemu mężczyźnie, który silnie krwawił, udało się uciec. Wybiegł przed klatkę schodową i stracił przytomność" – wyjaśniła prokurator Ambroziak, odnosząc się do aktualnych ustaleń w sprawie.

Jak dodała, rannego mężczyznę odnalazł patrol policji, którą o strzałach w bloku powiadomili sąsiedzi; funkcjonariusze, oprócz zwłok kobiety, znaleźli na klatce schodowej przed wejściem do mieszkania także ciało jej męża - jak wskazują dotychczasowe ustalenia, mężczyzna postrzelił się w głowę; broń palną, którą zabezpieczyła policja, posiadał nielegalnie.

"Ustalona na obecnym etapie wersja zdarzeń wynika między innymi z przeprowadzonych oględzin oraz relacji konkubenta kobiety, który z raną postrzałową ręki i klatki piersiowej trafił do szpitala" – zaznaczyła szefowa płońskiej prokuratury rejonowej. Przyznała jednocześnie, że stan 35-letniego mężczyzny "nie jest ciężki". (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
93481
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-13 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany