11 luty 2022

Policjanci ścigający przestępcę uratowali umierającego mężczyznę

zdjęcie: Policjanci ścigający przestępcę uratowali umierającego mężczyznę / fot. PAP
fot. PAP
Policjanci z Kobiernic, prowadząc pościg za sprawcą rozboju i kradzieży samochodu, zobaczyli leżącego na ulicy mężczyznę. Nie dawał on oznak życia. Rozpoczęli resuscytację. Jeszcze przed przyjazdem karetki zdołali przywrócić mu krążenie – podała w piątek policja.
REKLAMA

"We wtorek po południu dzielnicowi z komisariatu w Kobiernicach koło Bielska-Białej brali udział w pościgu za sprawcą rozboju i kradzieży auta. W Kętach zauważyli leżącego na ulicy mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Mł. asp. Radosław Dendys, który jest też ratownikiem medycznym oraz asp. Krzysztof Barabasz wezwali karetkę pogotowia i podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, która przywróciła akcję serca 63-letniemu mężczyźnie" – zakomunikowały służby prasowe bielskiej policji.

Dzielnicowi monitorowali funkcje życiowe mężczyzny do przyjazdu karetki. 63-latek wsiadł do niej o własnych siłach. Trafił do szpitala. Policjanci wrócili do pościgu za złodziejem samochodów.

W czwartek bielska policja podała, że 32-letni mężczyzna, używając gróźb i przemocy, jednego popołudnia ukradł napotkanym trzem kobietom samochody – w Roczynach, Bujakowie i Kobiernicach. Zmieniając pojazdy uciekał nimi przed policją drogami województw małopolskiego i śląskiego. W Czańcu uszkodził radiowóz. Wtedy też został zatrzymany. W środę 32-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.(PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ kon/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany