kategoria: Na Sygnale
9 lipiec 2024

Pomorska policja przejęła 7 pojazdów po kontroli 95 punktów złomowania części

zdjęcie: Pomorska policja przejęła 7 pojazdów po kontroli 95 punktów złomowania części / v22471206
v22471206
Policjanci z Pomorza skontrolowali 95 punktów złomowania i dystrybucji używanych części. W trakcie działań zabezpieczyli 7 pojazdów - cztery były skradzione, trzy nosiły ślady przerobienia numerów VIN.

Rzecznik pomorskiej policji kom. Karina Kamińska podała we wtorek, że policjanci przeprowadzili kontrolę w 95 punktach złomowania i dystrybucji używanych części. "Były to warsztaty samochodowe, garaże oraz hale magazynowe, w których ukrywane były uprzednio skradzione pojazdy lub też dochodziło do rozbierania na części" - podała.

Dodała, że mundurowi szczegółowo sprawdzili pod kątem legalności 467 pojazdów, które znajdowały się w wytypowanych punktach, a także wylegitymowali 330 osób.

"Policjanci odzyskali 4 skradzione i przywłaszczone pojazdy o wartości niemal 200 tysięcy złotych, w tym Audi A3 odzyskane w powiecie starogardzkim a skradzione z terenu Hiszpanii" - przekazała.

Ponadto mundurowi zabezpieczyli 3 pojazdy o łącznej wartości 350 tysięcy złotych, które nosiły ślady przerobienia numerów VIN.

Dodatkowo podczas kontroli jednej z posesji na terenie powiatu malborskiego kryminalni wspólnie z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska sporządzili dokumentację z ujawnionego przez nich procederu przewozu niebezpiecznych odpadów z Niemiec oraz nielegalnej rozbiórki pojazdów.

Kom. Kamińska dodała, że przeprowadzone działania były wspólną pracą policjantów różnych pionów – kryminalnych, prewencji oraz ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych z całego województwa. W czynnościach uczestniczyli specjaliści z zakresu mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.(PAP)

pm/ jann/