22 czerwiec 2021

Protest Agrounii przed Ministerstwem Rolnictwa; policja wylegitymowała 14 osób

fot. PAP
Podczas wtorkowego protestu przed Ministerstwem Rolnictwa policjanci wylegitymowali łącznie 14 osób - poinformował PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak. Dodał, że dwie osoby zostały ukarane mandatami.
REKLAMA

We wtorek rano przed Ministerstwem Rolnictwa przy ul. Wspólnej odbył się protest rolników z Agrounii. Protestujący przed ministerstwem ułożyli bele słomy oraz wylali gnojówkę. Założyli również na bramę łańcuch, który zapięli kłódką.

"Rolnicy z Agrounii zamknęli ministerstwo rolnictwa. Przez bezczynność pracowników tego gmachu - rolnicy, hodowcy trzody chlewnej nie mogą normalnie żyć, pracować i zarabiać" - napisali na swoim profilu na Twitterze przedstawiciele Agrounii.

Jak poinformował w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak, podczas protestu policjanci wylegitymowali 14 osób. "Stwierdzono liczne wykroczenia" - zaznaczył nadkomisarz.

Policjant wskazał, że wobec osób blokujących wejście do ministerstwa policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej. Dodał przy tym, że dwie osoby zostały ukarane mandatem.

"Czynności trwają. Całość materiałów zostanie przekazana do prokuratury do oceny prawno-karnej" - zapowiedział rzecznik KSP. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany