9 lipiec 2020

W Pomorskiem mąż miał zastrzelić żonę i siebie; znaleziono list pożegnalny

fot. PAP
Po ujawnieniu zwłok małżeństwa w ich domu w Krzemieniewie (Pomorskie) prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa oraz doprowadzenia człowieka do targnięcia się na własne życie. Znaleźliśmy coś w rodzaju listu pożegnalnego – powiedział PAP zastępca prokuratora rejonowego w Człuchowie.
REKLAMA

Prok. Jarosław Kurowski, informując w czwartek o znalezionym na miejscu zdarzenia piśmie, będącym "czymś w rodzaju listu pożegnalnego", powiedział, że z jego treści wynika, iż "prawdopodobnie mężczyzna najpierw zastrzelił kobietę, potem samego siebie".

"To wersja zdarzenia, którą w toku śledztwa będziemy weryfikować" – powiedział PAP zastępca prokuratora rejonowego w Człuchowie. Dodał, że z treść pisma wskazuje na to, że motywem zbrodni był "konflikt mężczyzny z żoną".

Zaznaczył, że śledztwo zostało wszczęte o przestępstwo z art. 148 par. 1, czyli zbrodnię zabójstwa oraz o przestępstwo z art. 151 - doprowadzenie człowieka do targnięcia się na własne życie.

Prok. Kurowski poinformował, że ciała zostały zabezpieczone do sekcji, która planowana jest na poniedziałek. Dodał, że na zwłokach kobiety i mężczyzny widoczne były rozległe obrażenia ciała. "Charakter tych obrażeń wskazywał na to, że pochodzą one od postrzelenia z broni palnej. Taka broń została znaleziona przy zwłokach mężczyzny" – powiedział prokurator.

O strzelaninie w Krzemieniewie w gminie Czarne (Pomorskie) człuchowska policja została powiadomiona po godz. 6 rano w czwartek. Jak podał prok. Kurowski, policjanci na miejscu zdarzenia, w domu jednorodzinnym, w jednym z pokoi ujawnili zwłoki mężczyzny, a w łazience - zwłoki kobiety. Małżeństwo osierociło dwoje dzieci – 16-letnią córkę i 10-letniego syna. Oboje, są pod opieką rodziny. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany