26 luty 2021

Warszawa: jest areszt dla 19-latka, który próbował na Mokotowie zabić taksówkarza

fot. PAP
Mokotowski sąd rejonowy aresztował na trzy miesiące 19-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa taksówkarza. Do zdarzenia doszło 24 lutego wieczorem. Mężczyzna zaatakował kierowcę nożem, mężczyzna jest w stanie ciężkim.
REKLAMA

"Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem, poprzez zadanie pokrzywdzonemu trzech ran kłutych nożem. Pokrzywdzony doznał licznych obrażeń wewnętrznych skutkujących chorobą realnie zagrażającą życiu" – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Podejrzany zadał mu nożem ciosy w brzuch, uszkadzając m.in. wątrobę i śledzionę. Stan pokrzywdzonego był ciężki. Mężczyzna tuż po zdarzeniu był operowany i odzyskał przytomność.

19-letni Dawid M. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawnia. Jak podawał podkom. Robert Koniuszy z Komendy Rejonowej Policji na Mokotowie, w środę wieczorem mężczyzna "zamówił taksówkę pod hotelem Marriott i kazał się zawieźć na rondo Waszyngtona". W trakcie kursu zmienił zdanie i kurs skierował na na ul. Modzelewskiego.

"Kiedy dojechali do ulicy Modzelewskiego, pasażer próbował kilkukrotnie zapłacić za kurs zbliżeniowo kartą. Terminal jednak sygnalizował brak środków na koncie" - powiedział PAP podkom. Koniuszy. Dodał, że 19-latek użył wobec taksówkarza paralizatora, a następnie wyjął nóż. W opisie czynu prokurator nie ujął użycia paralizatora.

Postepowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów. Prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie 19-letniego podejrzanego na okres trzech miesięcy z uwagi na obawę ucieczki podejrzanego i grożącą mu surową karę. W piątek 26 lutego sąd się do tego wniosku przychylił.

Dawidowi M. grozi kara od 12 lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności. (PAP)

Autorka: Hanna Dobrowolska

hd/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany