23 sierpień 2021

Zmiana strażaków w Grecji odbędzie się warunkach bojowych

zdjęcie: Zmiana strażaków w Grecji odbędzie się warunkach bojowych / fot. PAP
fot. PAP
Zmiana strażaków w Grecji odbędzie się warunkach bojowych - przekazał w poniedziałek PAP mł. bryg. Daniel Mucha. Moduł, który dotarł do Grecji składa się z 143 osób i podmieni w poniedziałek poprzednią grupę strażaków.
REKLAMA

"Moduł, który dotarł do Grecji o godz. 12 składa się 143 osób. Są to ratownicy z Wrocławia (69), Poznania (64) oraz ratownicy z Małopolski, Śląska i Łodzi" – mówił mł. bryg. Daniel Mucha. Dowódcą drugiej zmiany polskich strażaków w Grecji jest starszy brygadier Marcin Kędra.

"To jest typowa zmiana osobowa, ponieważ sprzęt i samochody mamy tutaj na miejscu. Podmieniamy bezpośrednio ratowników" – dodał. Zmiana odbędzie się warunkach bojowych. "Z chwilę zostaniemy skierowani bezpośrednio do działań, gdyż mamy tutaj poważny pożar" – wyjaśnił strażak. Polacy gaszą pożary w okolicach Aten (Villia Attica, Keratea).

Wcześniej PSP informowała, że ta grupa strażaków po wylądowaniu udała się do bazy a następnie w planach jest dokonanie podmiany w miejscu akcji gaśniczej. "Grecja, miasto Villa w Attyce, od wschodu naciera pożar. Z nim właśnie zaczynają bój polscy strażacy, którzy dziś rano wylecieli z Warszawy. Na pewno dadzą radę" - napisał dodatkowo na Twitterze wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, załączając do wpisu zdjęcia pożaru w tym miejscu.

W ostatnich tygodniach w Grecji wybuchło kilkaset pożarów z powodu długotrwałych upałów, podczas których temperatura sięgała 45 stopni Celsjusza. W akcji gaszenia pożarów biorą udział polscy strażacy z PSP.(PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany