9 listopad 2022

CBA zatrzymało dwie osoby, które miały powoływać się na wpływy w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu

zdjęcie: CBA zatrzymało dwie osoby, które miały powoływać się na wpływy w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu / fot. PAP
fot. PAP
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby, które miały powoływać się na wpływy w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu - dowiedziała się PAP. Zatrzymani za pieniądze mieli podejmować się pośrednictwa w sprawach dotyczących wrocławskich nieruchomości.
REKLAMA

Zespół prasowy CBA poinformował w środę PAP, że zatrzymań dwóch mieszkańców Wrocławia dokonali funkcjonariusze wrocławskiej delegatury Biura w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze przeszukali też na terenie Wrocławia kilka miejsc, m.in. mieszkania zatrzymanych, biura w urzędzie miejskim i zarządzie zasobu komunalnego - jednostce budżetowej gminy Wrocław. Agenci CBA zabezpieczyli tam dokumentację i dane elektroniczne, które mogą być dowodami w śledztwie - podał zespół.

W prokuraturze obu zatrzymanym osobom postawiono zarzuty powoływania się na wpływy w urzędzie w zamian za obietnicę korzyści majątkowej. Za takie przestępstwo grozi do ośmiu lat więzienia.

Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o dwumiesięcznym areszcie wobec jednego z zatrzymanych przez CBA. Drugiemu prokurator nałożył 10 tys. zł poręczenia majątkowego, zakazał opuszczania kraju oraz kontaktowania się z określonymi osobami - poinformował PAP zespół prasowy. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce