Panele podłogowe – jak wybrać odpowiednie do naszego mieszkania, biura czy sklepu?

fot. nadesłane
Na to pytanie odpowie ekspert z firmy EuroFloors.pl
Wbrew pozorom, wybór odpowiedniej podłogi nie należy do najłatwiejszych. Na rynku dostępna jest ogromna gama produktów, w różnych gęstościach, grubościach, klasach, wykonanych z różnych materiałów. O co właściwie chodzi?

Wybierając panele podłogowe powinniśmy kierować się przede wszystkim naszymi oczekiwaniami co do ich wyglądu i co najważniejsze trwałości. Jakość i klasa produktu definiują nam tak naprawdę jak długo dana podłoga posłuży nam w czasie. Jak więc wybrać dobre podłogi na wiele lat użytkowania?


Dlaczego grubość paneli jest ważna?

Często spotykamy się z pytaniem „dlaczego grubość paneli jest ważna?”.  Dziś na Europejskim rynku można spotkać panele laminowane od 6 do 12mm. Najtańsze, budżetowe podłogi mają z reguły 6-7mm. Panele w grubościach 8-10mm to dziś standard, można tu spotkać i dobre i słabe produkty. 12mm – to już zawsze podłogi wysokiej jakości. Dlaczego? Koszt produkcji paneli 12mm jest znacznie wyższy niż tych cienkich, nie opłacałoby się robić takiej podłogi w niskim standardzie, w tanim pospolitym wzorze.

Panele 12mm są to w zdecydowanej większości flagowe produkty producentów, o najpiękniejszych wzorach, w najwyższej gęstości płyty HDF (ok 900 kg/m3) o wysokiej odporności na uderzenia, w najwyższych klasach użytkowych 33 i ścieralności AC5 i AC6.

Co szczególnie ważne grube 12mm panele to wysoki komfort akustyczny i znakomite wygłuszenie podłogi! Warto dodać, że istotnym, jest zastosowanie odpowiednich, tłumiących dźwięki podkładów jakimi są w szczególności Maty Kwarcowe. Panele 12mm gwarantują nam również znacznie lepszą wytrzymałość na naprężenia, głównie dzięki lepiej skonstruowanym i mocniejszym zamkom, dzięki czemu podłogi te można układać na większych powierzchniach bez dylatacji powierzchniowych i co niezwykle ważne są (wbrew pozorom) najlepsze na ogrzewanie podłogowe, o czym szczegółowo opisano w poprzednim artykule „TU”.

Szukając wytrzymałych paneli, które posłużą nam przez wiele lat, warto wybierać z produktów o grubości 12mm w 33 klasie użyteczności od europejskiego producenta. Taki wybór, to gwarancja, że otrzymamy panele wysokiej jakości i trwałości, które zachowają swój piękny wygląd przez kilkanaście kolejnych lat.

W naszym sklepie EuroFloors.pl skupiamy się na produktach najwyższej klasy, czego konsekwencją jest nasza oferta. Oferujemy w większości panele laminowane 12mm, takich marek jak BerryAlloc Eternity, Alsafloor, czy Lamett Colosseum. Chcemy by nasi klienci mieli pewność, że niezależnie od wybranego dekoru, otrzymają produkt wysokiej jakości by w ten sposób ułatwić im wybór wymarzonej podłogi na lata.


Nie tylko trwałość

Cienkie panele to nie tylko mniejsza trwałość laminatu, gorsza płyta, słabsze zamki, czy kiepska akustyka. Takie panele są też zwyczajnie mniej atrakcyjne wizualnie! W tanich panelach zazwyczaj nie otrzymamy synchronicznej struktury 3D laminatu i najpiękniejszych wzorów.

Podłoga jest niezwykle istotną częścią naszego domu, na którą decydujemy się na długie lata, dlatego lepiej postawić na nieco droższe, lecz nieporównywalnie bardziej efektowne i wytrzymałe rozwiązanie, jakim są panele laminowane o grubości 12mm.

Życzymy powodzenia we właściwym wyborze!
Marcin Flegel

https://www.eurofloors.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
35950
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce