15 wrzesień 2021

Czwartek bez deszczu tylko w południowo-wschodniej części kraju

fot. PAP
W czwartek strefa opadów zacznie stopniowo przesuwać się od zachodu kraju na wschód. Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, najwięcej deszczu spadnie na Pomorzu, w Wielkopolsce, Mazowszu i Górnym Śląsku. Sucho będzie na południowo-wschodniej części kraju.
REKLAMA

Według ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek rano bez deszczu będzie jeszcze w południowo-wschodniej części kraju. Na zachodzie i w centrum możliwe będzie pochmurnie i deszczowo.

"Czwartkowy poranek przywita nas temperaturą od 10-14 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 16 st. w centrum, do 17-18 stopni na zachodzie kraju. W ciągu dnia strefa opadów i burz powoli będzie przesuwała się z zachodu na wschód. Najwięcej deszczu spadnie w pasie obejmującym Pomorze, Mazowsze, Wielkopolskę i Górny Śląsk - tu może spaść nawet do 20 litrów na metr kwadratowy. Słabiej może popadać także na zachodzie kraju. Do zachodu słońca nie powinno padać na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu" - powiedziała Łapińska.

W ciągu dnia najcieplej będzie na południowo-wschodniej części kraju, gdzie termometry wskażą 25-26 stopni Celsjusza. Ciepło będzie w Małopolsce - 25 stopni. w centrum Polski temperatura osiągnie 21-22 stopnie. Najchłodniej będzie na zachodzie kraju i nad morzem - około 19 stopni Celsjusza. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany