26 czerwiec 2020

IMGW: burze z gradem w niemal całej Polsce; ostrzeżenia trzeciego stopnia na Podkarpaciu

fot. PAP
Niemal cały kraj objęty jest w piątek wieczorem ostrzeżeniami IMGW przed burzami z gradem. Alert najwyższego, trzeciego stopnia wydano dla sześciu powiatów na północy Podkarpacia. Burzowo nie będzie jedynie w północno-wschodniej części kraju.
Koronawirus
48789
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Alertem drugiego stopnia przed burzami z gradem objęte są w całości: Śląsk, Małopolska, Podkarpacie i województwo świętokrzyskie. Alert dotyczy też części województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz powiatu człuchowskiego na Pomorzu.

Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm - a lokalnie do 60 mm - oraz wiatru w porywach do 90 km/h.

Sześć powiatów w północnej części Podkarpacia objętych jest najwyższym, trzecim stopniem ostrzeżenia. Chodzi o miasto Rzeszów oraz pobliskie powiaty: rzeszowski, łańcucki, przeworski, leżajski oraz niżański. Tam opady mogą wynieść nawet 80 mm.

Na pozostałym obszarze kraju oprócz Warmii i Mazur, Podlasia oraz wschodniej części Mazowsza i Lubelszczyzny obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia.

W związku z prognozowaną sytuacją pogodową Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w piątek specjalny alert dla mieszkańców woj. śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego.

Wieczorem Centrum poinformowało, że alert zostanie również wysłany do mieszkańców części powiatów w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. (PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

sno/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
48789
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-10-07 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany