17 wrzesień 2021

Koniec tygodnia pod znakiem deszczu i chłodniejszych dni

fot. PAP
W piątek w województwach świętokrzyskim, małopolskim i śląskim obowiązywać będą ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. Jak powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW, sobota także będzie deszczowa i chłodna.
REKLAMA

Według zapowiedzi Małgorzaty Tomczuk, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, koniec tygodnia zapowiada się deszczowo i chłodno.

"W piątek najwięcej deszczu spadnie w południowo-wschodniej części kraju. Nieco mniejszych opadów deszczu można się spodziewać na Mazowszu, w województwie świętokrzyskim i łódzkim. Dla części województw wydano ostrzeżenia przed ulewnymi deszczami. Na północno-zachodnim pasie kraju, dochodzącym do Wielkopolski możliwe są burze. Może zagrzmieć także na południowym wschodzie. Będzie chłodniej. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 14-16 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 20 stopni na Dolnym Śląsku" - powiedziała Tomczuk.

IMGW na swojej stronie internetowej zamieściło ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla południa województwa śląskiego, województwa małopolskiego oraz południowej części województwa świętokrzyskiego. Według prognoz IMGW, na terenach których dotyczą wydane ostrzeżenia, na jeden metr kwadratowy może spaść do 45 litrów deszczu.

W nocy z piątku na sobotę w dalszym ciągu będzie deszczowo i pochmurno. Najwięcej deszczowych chmur pojawi się wschodzie kraju i na Mazowszu. W nocy temperatura spadnie do 6-7 stopni na Suwalszczyźnie i 10-13 na pozostałym obszarze kraju. Na zachodzie możliwe są słabe opady deszczu. Zdaniem meteorologów sobota zapowiada się deszczowa i chłodna, z temperaturami dochodzącymi maksymalnie do 15-16 stopni Celsjusza. W niedzielę może być jeszcze chłodniej.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany