27 luty 2021

Lodołamacze powrócą na Wisłę w niedzielę, woda w Wyszogrodzie i w Kępie Polskiej opada

fot. PAP
Po rozbiciu zatoru na Wiśle między Dobrzykowem a Kępą Polską kra spływa w dół rzeki. Lodołamacze ruszą znów do akcji w niedzielę, w tym od Dobrzynia nad Wisłą do Nowego Duninowa – podały Wody Polskie.
REKLAMA

Wisła w Wyszogrodzie i w Kępie Polskiej utrzymuje się poniżej stanu alarmowego i opada.

"Po dzisiejszym rozbiciu zatoru na Wiśle kra spływa w dół rzeki" – poinformowały w sobotę wieczorem Wody Polskie. W komunikacie zapowiedziały, że w niedzielę lodołamacze będą kontynuować akcję na środkowej Wiśle. Pięć z nich będzie patrolować i udrażniać rynnę na odcinku Dobrzyń-Duninów i Duninów-Popłacin. Dwa pozostałe będą pełnić służbę przy jazach na stopniu wodnym Włocławek.

Wisła w Wyszogrodzie i w Kępie Polskiej utrzymuje się znacznie poniżej stanów alarmowych, wykazując trend spadkowy. W sobotę wieczorem poziom rzeki w Wyszogrodzie wynosił 483 cm, czyli 17 cm poniżej stanu ostrzegawczego, a w Kępie Polskiej 460 cm, czyli 10 cm ponad stan ostrzegawczy.

"Obserwujemy dalszą tendencję spadkową poziomu Wisły na terenie powiatu płockiego" – powiedział PAP w sobotę wieczorem kierownik biura spraw obronnych i zarządzania kryzysowego w starostwie płockim Piotr Jakubowski.

Zaznaczył, że utrzymany jest alarm przeciwpowodziowy ogłoszony 10 lutego w siedmiu położonych nad Wisłą gminach: Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Słupno, Bodzanów, Nowy Duninów i Słubice.

"Musimy poczekać, aż woda opadnie jeszcze bardziej na wszystkich wodowskazach" – dodał Jakubowski.

Także w Płocku wciąż obowiązuje ogłoszony 8 lutego alarm przeciwpowodziowy.

W sobotę po południu Wody Polskie oznajmiły, że lodołamaczom udało przebić się przez zator lodowy na Wiśle między Dobrzykowem a Kępą Polską.

"Wielkie kawałki połamanej kry spływają w dół Wisły. Lodołamacze rozbijają je na mniejsze i udrażniają rynnę dla bezpiecznego spływu" – przekazano wówczas w informacji. (PAP)

mb/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany