17 styczeń 2022

Od północy już prawie 1,4 tys. interwencji w związku z silnym wiatrem

fot. PAP
Do prawie 1,4 tys. wzrosła liczba interwencji, które strażacy podjęli w poniedziałek w związku z silnym wiatrem - wynika ze statystyk PSP. Najwięcej, bo 354 razy, interweniowano w woj. zachodniopomorskim. W Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) w wyniku złamania się konaru drzewa ranne zostały dwie osoby.
REKLAMA

Dane na temat podjętych interwencji przekazał bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak poinformował, do godz. 10 straż pożarna odnotowała 1371 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków silnego wiatru. Najwięcej, bo 354, było ich w województwie zachodniopomorskim. 254 zgłoszenia dotyczyły województwa pomorskiego, a 225 - Mazowsza. 183 razy interweniowano w województwie kujawsko-pomorskim, 154 - w woj. warmińsko-mazurskim, a 68 - w Wielkopolsce.

Ranne w wyniku silnego wiatru zostały na razie dwie osoby. Doszło do tego w Elblągu na ul. Łęczyckiej, gdzie na kobietę i mężczyznę spadł konar drzewa.(PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

sno/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany