24 wrzesień 2021

Piątek do końca dnia wietrzny i pochmurny

fot. PAP
W piątek do końca dnia w większości kraju będzie pochmurno i wietrznie. Tylko na północnym wschodzie Polski przewidywane są przejaśnienia - powiedziała PAP Anna Woźniak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

Piątek nad większością kraju do końca dnia będzie pochmurny. Nad morzem nadal będzie wiał silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 75 km/h. W głębi kraju także będzie wietrznie, a wiatr umiarkowany, może chwilami dochodzić do 65 km/h.

"O większych przejaśnieniach w piątek możemy mówić tylko w przypadku Polski północno-wschodniej. Tam też, tak jak i na południowo-wschodnich krańcach kraju, mogą wystąpić słabe opady deszczu. Wieczorem może przelotnie popadać także na Pomorzu. Temperatura maksymalna w dzień będzie w miarę wyrównana i wyniesie od 15 do 18 stopni C w większości kraju. Wyjątkiem jest północno-wschodnia część Polski, gdzie termometry miejscami wskażą 12 stopni Celsjusza" - powiedziała Anna Woźniak.

Zdaniem synoptyków IMGW, noc z piątku na sobotę będzie pochmurna, z przelotnymi opadami deszczu na północy i północnym wschodzie. Wciąż będzie wiał wiatr umiarkowany, osiągający w porywach do 55 km/h. Nieco mocniej powieje nad morzem, gdzie prędkość wiatru może osiągnąć 70 km/h. Temperatura w nocy wyniesie od 8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 15 st. C na zachodzie. W rejonach podgórskich, miejscami może spaść do 6 st. C. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany