10 październik 2021

Polskę opuszcza suchy wyż; do kraju wkracza chłodny front z zachodu

fot. PAP
W poniedziałek od zachodu do Polski będzie wkraczał chłodny front, który przyniesie chmury i wilgotne powietrze – powiedział PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek.
REKLAMA

W rozmowie z PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek, zapowiedział stopniową zmianę pogody, która czeka Polskę w najbliższych dniach.

"W poniedziałek słabnący wyż z suchym powietrzem opuści już obszar naszego kraju. Do Polski od zachodu zacznie wchodzić chłodny front z wilgotniejszym powietrzem. W ciągu dnia na północnym zachodzie i zachodzie pojawi się już więcej chmur i spodziewamy się przelotnych opadów deszczu. W pozostałej części kraju, do zachodu słońca, będzie jeszcze sucho i słonecznie" – powiedział Ogórek.

Według przewidywań meteorologów w poniedziałek najchłodniej będzie w rejonach podgórskich, gdzie temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 9 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od 11 do 14 stopni.

W zachodniej części kraju wiatr będzie skręcał na zachodni, a na Pomorzu i Wybrzeżu może być chwilami porywisty, osiągający prędkość do 55 km/h. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany